banner851

banner614

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MERAKLA BEKLİYORDU…

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilmesi konusuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Yükseköğretim Kurulu olarak, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli bütün çalışmalar yürütülmektedir." denildi. Açıklamada ayrıca, “Salgının seyrine göre gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir” ifadeleri kullanıldı.

banner619
Eğitim 15.08.2021, 13:00
929
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MERAKLA BEKLİYORDU…

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilmesi konusuna ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

YÖK'TEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran Kovid-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme’’ çalışmaları yapılmıştır.

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde "Koronavirus Komisyonları" oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir.”

BAKAN KOCA DUYURMUŞTU

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, artık yüz yüze eğitimin vazgeçilmez bir hal aldığını kaydederek eylül ayında planlandığı şekilde tüm kademelerde, salgın öncesinde olduğu şekilde yüz yüze eğitime geçileceğini açıklamıştı.

banner844
Yorumlar (1)
Aa 1 ay önce
Çalışmalar falan tırvırı. Hepiniz cumhurbaşkanının ağzından çıkacak cümleyi bekliyorsunuz.