banner851

banner614

ÜNİVERSİTE TSO ÜYELERİNİ AĞIRLADI

Düzce Üniversitesi, eğitim, proje ve iş ortaklıkları gibi konularda yakın iş birliği içerisinde olduğu Düzce Ticaret ve Sanayi Odası mensuplarını ağırladı. Buradaki konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, üniversitenin Düzce TSO mensuplarıyla iş, eğitim ve iş birlikleri gibi farklı alanlarda gönül bağlarının bulunduğunu söyledi. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ise Düzce’nin tarım, sanayi ve turizmle büyüyeceğini vurguladı.

banner619
Eğitim 25.02.2019, 14:23 27.02.2019, 16:24
973

Düzce Üniversitesi, Düzce TSO üyelerini ağırladı. Kahvaltı organizasyonu şeklinde gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve Düzce’de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi RektörüProf. Dr. Nigar Demircan Çakar; yoğun gündem içerisinde davetlerine icabet eden Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ederek, Düzce Üniversitesi’nin Düzce TSO mensuplarıyla iş, eğitim ve iş birlikleri gibi farklı alanlarda gönül bağlarının bulunduğunu söyledi.“Dev bir yaşam alanına dönüştü”
Hızla gelişen Düzce Üniversitesi’nin, 14 fakültesi, 33 bin öğrencisi, 10 meslek yüksekokulu, 30’dan fazla araştırma ve uygulama merkezi ile dev bir yaşam alanına dönüştüğünü belirten Rektör Çakar, 1600 dönümlük alan içerisinde yatırımlara devam ettiklerini ifade etti. Yeni hastaneile birlikteAcil Servis ve Çocuk Acili’nin de açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Çakar, Spor Bilimleri Fakültesi, Kütüphane ve Botanik Bahçesi inşaatlarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

İhtisaslaşma alanında çok güzel çalışmalara imza attıklarına işaret eden Rektör Çakar, tıbbi mantar ve tıbbi bitki yetiştiriciliğini Düzce merkez ve ilçelerinde yaygınlaştırdıklarına dikkat çekerek, yakın zamanda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’ni Düzce Üniversitesi Hastanesi bünyesinde hayata geçirecekleri bilgisini paylaştı.

Düzce Üniversitesi’nin Düzce TSO ile iş birliği içerisinde üretime yönelik gayretlerinin süreceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, davetli konuklara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.“Düzce tarım, sanayi ve turizmle büyüyecek”
DüzceTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin konuşmasına, organizasyon için Düzce Üniversitesi’ne teşekkür ederek başladı. Düzce TSO olarak Düzce Üniversitesi ile ilişkiler açısından en yakın dönemi yaşadıklarının altını çizen Şahin, Üniversite-Sanayi Komisyonu kurduklarını ve Düzce Üniversitesi akademisyenleriyle birçok proje yürüttüklerini dillendirdi. Dünyanın endüstri 4.0’ı tamamlayarak endüstri 5.0’a geçtiğini belirten Şahin, sanayicilerin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesinin önemi üzerinde durdu. Düzce’nin tarım, sanayi ve turizmle büyüyeceğini ifade eden Şahin, Düzce TSO’nun Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile geniş katılımlı olarak ilk kez bir araya geldiğini söyleyerek konuklara teşekkür etti.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (7)
kadane nice 3 yıl önce
Rektör Tayyipin sağlığında sıkıntı çekmez.İyi reis diyor. Yakında bir yerlere bakan olarak gelirse şaşırmamak lazım.Devletin imkanlarını reisi parlatmak adına kullanın durun.Bakalım o fani ahireti boylayınca kimi parlatırsınız
vatandaş. 3 yıl önce
Bu kişi bir üniversite rektörlüğüne yakışmıyor. Hele hele büyümeye ve gelişmeye açık bir üniversitenin rektörlüğüne hiç yakışmıyor.
UĞUR GÜNEŞ 3 yıl önce
NİYE YAKIŞMIYOR YAP BİR BİLİMSEL AÇIKLAMA.
Karnı şişik üye 3 yıl önce
Bu üyeler önce çalıştırdıkları elemanlarının borçlarını ödesinler sonra tıkınıp tıksırsınlar. Bu TSO Tusiad a mı? bağlı
m 3 yıl önce
Ancak yeyip içip kendi kendinize konuşun )
Serdar Gürler 3 yıl önce
Heryerde bu iki aynı yüz başka kişilikler şahsiyetler yokmu koskoca düzcede neyin ticareti yapılmışta yada üniversite mezunları hangi işlerde çalışıyorlar sokağa atsan üniversite mezunu yada 5 metrekare işyeri neyin ticaret odası ne iş yapar.
ERAY 3 yıl önce
DÜZENLİ AİDAT ÖDEYEN YEREL BİR FİRMAYIZ..BİZİ KİMSE DAVET ETMEDİ..