banner851

banner614

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasını bekleyen milyonlarca adayın beklediği haber Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den geldi. Prof. Dr. Aygün, YKS yerleştirme sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını duyurdu.

banner619
Eğitim 27.08.2021, 14:32
1085
ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Toplamda 2 buçuk milyonu aşkın adayın iyi bir üniversite ve iyi bir gelecek hayaliyle ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı bu yıl 26-27 Haziran tarihlerinde yapıldı. 28 Temmuz’da sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan zorlu tercih maratonu ise 20 Ağustos’ta sona ermişti.

Yüz binlerce aday yerleştikleri üniversiteyi öğrenecekleri tercih sonuçlarının açıklanmasını beklerken, sonuçların ne zaman açıklanacağına dair açıklama Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den geldi. YKS sonuçlarının bir an önce açıklanmasını bekleyen öğrencilerin konuyu sosyal medya gündemine taşımasının ardından Prof. Dr. Aygün, sonuçların önümüzdeki hafta içi açıklanacağını duyurdu.

Resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aygün, “Sevgili gençler,  biliyorum YKS sonuçlarını heyecanla bekliyorsunuz, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. 2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde sonuçları açıklayacağız.  Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)