banner851

banner614

Üniversite'de Arıcılık Konferansı

banner619

Prof. Dr. Hayrettin Akkaya Düzce Üniversitesi'nde “Arı hastalıkları” konulu konferans verdi. Akkaya arıların tüm bitkiler için çok büyük faydaları olduğunu söyledi.

banner846
Eğitim 27.03.2010, 18:42
234
Üniversite'de Arıcılık Konferansı
banner844

Düzce Üniversitesi Aracılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi tarafından ikinci arıcılık eğitim seminerleri devam ediyor.
Dün Yığılca'daki seminerin ardından bugünüde
Üniversite'nin konferans salonunda “Arı hastalıkları” konulu konferans verildi. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Akkaya tarafından verilen konferansa Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kepez, öğretim üyeleri, arıcılar ve bal üreticileri katıldı.
Arı hastalıkları konsunda bigiler veren Akkaya öncelikle Düzce ve bölgesinde rutubetli havaların hakim olması nedeniyle yem bitkiciliğinin geliştirilmesi konusunun altını çizerek proteğin almadan hiçbir canlı gelişemez dedi. Arıcılık genç işi diyen Akkaya “40 yaşın üzerindekiler bu işi ancak hobi olarak yapabilirler. Gençlerin arıcılığa heveslendirilmesi lazım. Ülkemizde 150 bin tane aile birinci derecede geçimini arıcılıktan sağlıyor. Bal arıları sadece bal üretmiyorlar. Bittikeliride dölleyerek bitkilere çok büyük katkılar sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)