banner851

banner614

Üniversite'de Avrupa Birliği konuşuldu.

Düzce Üniversitesi'nde, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Avrupa Takımı Uzmanları tarafından “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları” konulu bir konferans verildi.

banner619
Eğitim 14.05.2009, 12:50
217
Üniversite'de Avrupa Birliği konuşuldu.

Düzce Üniversitesi'nde konferans düzenlenmeye devam ediliyor. Bugün düzenlenen konferansta da Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı ele alındı. Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünün ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nun işbirliği ile düzenlediği “Avrupa Birliği Gençlik Programı ve AB mali yardımları konferansına” Avrupa Takım Üyeleri, üniversite yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan ABGS ekonomik ve Mali İşler Daire Başkanı İnci Ataç Rösch, peyzaj mimarlığı konusunda öğrencilerle birlikte neler yapılabileceğine dair bilgi verdi. Atatürk'ün 1923'de ki sözlerini dile getirerek konuşmasına başlayan Ataç, Peyzaj mimarlığı bölümünün zenginleşmesine katkıda bulunmak amacı ile Avrupa Takımı Üyelerini davet ettiklerini dile getirdi. Ataç “AB yolunda ilerlerken öğrencilerimizle hedeflerimizde örneklerinden yararlandığımız Avrupa ülkelerine gidip yerinde gözlemlerimizle, öncelikle yöremizde yapabileceklerimizi ya da yaptıklarımızı zenginleştirmeyi öğreneceğiz. Özellikle tüm işlerimizde manevi boyutu daha kolay çözümlesek te maddi konuların düğüm noktası olduğunu biliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)