banner851

banner614

“ÜNİVERSİTELER İLİM, AKIL, BİLİM VE KÜLTÜR YUVASIDIR”

banner619

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun katıldığı bir canlı yayında üniversiteler için “fuhuş evleri” ifadesini kullanmasına Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’dan tepki geldi.

banner846
Eğitim 17.12.2020, 16:56
1708
“ÜNİVERSİTELER İLİM, AKIL, BİLİM VE KÜLTÜR YUVASIDIR”
banner844

Akit TV isimli televizyon kanalında Sabri Balaman’ın sunduğu “Derin Kutu” adlı programda, Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı.

Sofuoğlu, üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı. Stüdyodaki diğer konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” sözleriyle müdahale etti. Sofuoğlu ise bunun üzerine “Gelin ben sizi gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz?” dedi. Sofuoğlu’nun skandal sözlerinin ardından tepkiler art arda geldi.

PROF ÇAKAR: ÜNİVERSİTELER İLİM, AKIL, BİLİM VE KÜLTÜR YUVASIDIR

Toplumun her kesimin kınadığı sözlerle ilgili Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da Sofuoğlu’na tepki gösterdi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Prof. Çakar, “Üniversiteler ilim, akıl, bilim ve kültür yuvasıdır. Üniversiteler geleceğe uzanan bir köprüdür. Üniversitelerimizde gençlerimizi binbir umutla yeşertiyor ve büyütüyoruz. Bunların dışında görmek için bunların dışında bir gözle bakmak gerekir. Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, kabul edilemez ifadeler kullanan Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatılacağını açıkladı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Citizen 7 ay önce
Profesör de olsan, maalesef bazı kafalar değişmiyor.
velii 7 ay önce
Senin oraya nasıl geldiğin belli.Birde eğitimci olacaksın.Allah sizin gibi iblis şeytanların belasını versin.
Yorumsuz.. 7 ay önce
Insanlari boyle gorenlere lanet olsun.
ADEMOĞLU 7 ay önce
Değerli hocam, öncelikle böyle bir ifade çok yakışıksız, haklısınız. Fakat bilim insanı olarak siz de sentaks ve konteks açısından kastın üniversiteler değil çevre yapılaşma üzerine kurulduğunu göremediniz...
Vatandas 7 ay önce
Üniversiteler bilim ilim degil zina yuvasi eskisi gibi kiz erkek ayrilmasi lazim okullar
Düzceli.. 7 ay önce
Sayın öncü yöneticileri.. Yorum sayfanızı bir daha güncelleseniz.. Yoruma ne zaman nede karakter yetiyor, yazarken kapanıyor.. sonuçta sizin denetiminizde yayınlanıyor
Osman 7 ay önce
Ebubekir hoca da neticede "fuhuş yuvası" dediği üniversitede çalışıyor. Bu durumda kendisini de peçeteci olarak mı görüyor acaba?
28°
az bulutlu