banner851

banner614

ÜNİVERSİTEYİ MALATYA'DA ANLATTILAR

Düzce Üniversitesi (DÜ) tanıtım çalışmaları kapsamında Malatya’da düzenlenen Üniversite Tercih ve Yükseköğretim Günleri tanıtım etkinliklerine katıldı. Standı ziyaret eden 110 ortaöğretim kurumundan öğretmen ve öğrencilerine üniversite ve şehir hakkında bilgi verildi.

banner619
Eğitim 24.10.2016, 17:30
260
ÜNİVERSİTEYİ MALATYA'DA ANLATTILAR
Düzce Üniversitesi, üniversitenin isminin Türkiye’nin her şehrinde adını duyurmak ve cazibe merkezi haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

(DÜ) Malatya’da düzenlenen Üniversite Tercih Günleri ile Yükseköğretim Günleri tanıtım etkinliklerine katıldı. DÜ’den yapılan açıklamada, iki gün süren tanıtım fuarlarında standı, Malatya'da eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten yaklaşık 110 ortaöğretim kurumundan öğretmenler ve öğrencilerin ziyaret ettiği belirtildi.

Standı ziyaret eden öğrencilere üniversitenin fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları, lisans ve ön lisans programlarının yanında Düzce’nin konaklama, ulaşım ve sosyal imkanları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Tanıtım etkinliklerinde; sınava hazırlanma süreci, sınav başarı stratejileri, üniversiteye yerleşme süreci, sınav döneminde sağlıklı beslenme, iş garantili meslekler gibi birçok konuda düzenlenen seminerlerle, bilinçli meslek ve üniversite seçimi yapmaları için öğrencilere önemli bilgiler aktarıldı.

 
banner844
Yorumlar (0)