banner851

banner614

UNUTULMUYOR!

Manisa’nın Soma İlçesindeki maden faciası Türkiye’yi derinden sarstı. Ölen 301 maden işçisinin ardında geride kalan aileleri içinde tüm yurtta bağış kampanyaları başlatıldı. Çilimli İbrahim Hoşver İlk-Ortaokulu öğrencileri de faciaya kayıtsız kalmadı. Okulda hazırladıkları Tiyatro gösteriminde elde ettikleri geliri Soma’ya bağışladı. Yine okul bahçesinde vücutları ile yazdıkları soma yazısı ile Türkiye'nin ortak acısını anlamlı şekilde andı.

banner619
Eğitim 31.05.2014, 14:09
202
UNUTULMUYOR!

Çilimli İbrahim Hoşver İlk-Ortaokulu öğrencileri Soma için başlatılan yardım çalışmalarına destek verdi.

 

İbrahim Hoşver ortaokulu öğrencileri ,öğretmenleriyle Kasım ayından beri hazırlandıkları tiyatro oyununu Mayıs ayında sunmayı düşünüyorlardı .Fakat 13 Mayısta bu felaket yaşanınca Tiyatro Topluluğu öğrencileri ve öğretmenleri Fatma Görpüz Tokoğlu ,gösterilerini öğrencilere ve velilere bilet karşılığında sunmaya karar verdi ve toplanan parayı da Soma’daki işçi ailelerine gönderme önerisini okul müdürlüğüne ilettiler. Oyunun mayıs ayındaki Gösteriminde 705 tl gelir elde edildi. Toplanan gelir de müdür ve temsilci öğrencilerle bankaya yatırıldı.

 

Öğrenciler adına açıklama yapan Melek Çalçalın “”Soma’da yaşanan faciada hayatını kaybeden işçiler hepimizi çok üzdü. Okul bahçemizde tüm öğrenci arkadaşlarımızla ‘SOMA’ yazıp manevi destek olmak istedik. Sonra tiyatro provasını yaparken  gösterimizi öğrenci ve velilere bilet karşılığı sunup elde ettiğimiz geliri işçi ailelerine göndermek fikri aklımıza geldi. Öğretmenimize söylediğimizde çok duygulandı ve okuldaki herkes bize destek oldu.” dedi.

banner844
Yorumlar (0)