banner851

banner614

VALİ: OKUL ÇEVRELERİ HUZURLU OLACAK

banner619

Düzce'de 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle bu yılki tören adresi Bilgi Ortaokulu oldu. Törene katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte okul çevrelerinde huzur ve güvenlik için gereken tedbirlerin alındığına dikkat çekti.

banner846
Eğitim 09.09.2019, 12:28 09.09.2019, 16:32
1014
VALİ: OKUL ÇEVRELERİ HUZURLU OLACAK
banner844
Eğitim-öğretim yılının ilk haftasını kapsayan İlköğretim Haftası Düzce'de bu yıl Bilgi Ortaokulu'nda düzenlenen programla kutlandı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın katılımıyla gerçekleşen kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından protokol konuşmaları için ilk olarak kürsüye İl Milli Eğitim Murat Yiğit çıktı.

"Bilgi ve becerilerin temeli önce ailede sonra okulda atılır"

Yiğit, yeni eğitim yılının öğrenciler için başarılarla dolu geçmesi temennisi ile başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İnsanın bir hayat boyu ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerilerin temeli önce ailede sonra okulda atılmaktadır. Çocuklarımıza sunduğumuz okulların kalitesinin ne derece önemli olduğu ortadadır."

"Kendimize yol haritası çizdik"

Kutlama programı için Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy ise konuşmasında şunları kaydetti:

"Bildiğiniz üzere geçen sene 23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımızın destekleriyle 2023 eğitim vizyonunu paylaşmış bulunuyoruz. Kendimize yol haritası çizdik, bu haritayı izliyoruz." 

"Evde huzur, çevrede huzur, okulda huzur"

Ardından kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 5 bine yakın eğitici ve idareciyle birlikte yeni eğitim dönemini açtıklarını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Herkese hayırlı uğurlu olsun. 'Evde huzur, çevrede huzur, okulda huzur' diyoruz. İyi bir iletişim önemli. Arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle iletişim halinde olmamız gerekiyor. Okulların kamera sistemleri, servislerin güvenliği, sağlıklı yemek-içmek için kantinde sağlıklı yiyeceklerin satılması da önemli. Sokakta huzur için okul çevrelerinin, okula yakın kafelerin güvenli olması için çalışmalar yapıyoruz."

Konuşmalar sonrası İlköğretim Haftası kutlama programı, okunan şiirler ve mezun öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile devam etti. 5. sınıflara 'Hoş geldin' çiçeğinin takdiminin ardından program halk oyunu gösterileri ile sona erdi.

 
Yorumlar (10)
Vtndss 2 yıl önce
S plasiz servisler ne olacak yoksa bu plakalara nie para odettiniz milleti dolandirmak icinmi
Bidon kafalı 2 yıl önce
O okulun müdürü ve yardımcılarını alın görevden. İşten anlamaz insan yığını onlar. Çalışan bir iki hocaya sırtlarını dayadilar onlar.
Zahide 2 yıl önce
Ortada bilginin başarısı yok ki. Adam almış gece gündüz gece yarılarına kadar çalışma yapmış şampiyon ve zirve okullar çıkarmış. Ama reklama gelinceeeee Hoooppp Biz bilgi okulu hocasiyiz. Yazıklar olsun size
Bilgili 2 yıl önce
Bu okul müdürü ve ekibi bu popülariteyi kesinlikle hak etmiyor. Yazık çok yazık
Ahmet Saygun 2 yıl önce
Birkaç öğretmenin başarısı var ortada. ama herkes nemalanmış bakıyorum da. Çalışmaya gelince kimse yok ama reklama ve bilgi ortaokulundayim ben demeye gelince herkes resim çektirme derdinde. Yazık
Vatandaş 2 yıl önce
Görmediğiniz itibarı gördünüz okul olarak. Yatın kalkın Vedat Yüksel e dua edin. Ortada bilgi yok kimse kusura bakmasın. Vedat hoca ya şükredin
Kalıcı 2 yıl önce
Vedat hoca sayesinde itibar kazandiniz. Kullanın bakalım. Acaba hocanın kıymetini biliyor musunuz
kızgın vatandaş.. 2 yıl önce
türkiyede eğitimdeki kıyafetler cep yakmaya başladı.lütfen tek tip kıyafete geçilsin.Okullar ayrıştırılmasın..sadece arma ile ayrılsın..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın