banner851

banner955

Vali, “Olması Gereken Buydu”

Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle tüm okullarda öğrenciler karnelerini alırlarken Vali Vasip Şahin'in katıldığı Çamköy ilköğretim okulundaki törende öğrencilerin gölgede olması Valiyi de memnun etti.

Eğitim 18.06.2010, 19:30
225
Vali, “Olması Gereken Buydu”

2009-2010 eğitim öğretim yılı sona erdi ve Düzce'de 66 bin öğrenci karnesini alarak üç üç aylık tatil dönemine girdi. Düzce merkez Çamköy ilköğretim okulunda düzenlenen karne törenine katılan Vali Vasip Şahin, karnelerinde kırık olan öğrencilere, “bu yıl bitti gelecek yıl başarılı olmak için çok çalışmanız gerekiyor” dedi. Çamköy ilköğretim okulunda düzenlenen karne törenine Vali Vasip Şahin, Vali yardımcısı Miktat Alan, Belediye Başkan yardımcısı Vahap Demirel, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Müdür yardımcısı ve şube müdürleri de katıldı. Vali Vasip Şahin yaptığı konuşmada, “burada çok güzel bir ortam gördüm öğrencilerimiz de protokol gibi gölgede ve oturuyorlar bu beni memnun etti. Milli eğitime ve okul idarecilerine teşekkür ediyorum” diyerek Düzce'de ilk katıldığı Anadolu Öğretmen Lisesi bahçesindeki törende uzun süre ayakta bekleyen bir öğrencinin bayılması sırasında öğrenciler bu tür törenlere 15 dakika kala gelecekler ve gerekli tedbirler alınacak talimatının yerine getirilmiş olduğunu görünce teşekkür etti.
Öğrencilere seslenen Vali, hayata başarıya ulaşmanın yolunu planlı bir şekilde çalışmaktan ve iyi ahlakla milli manevi değerlere sahip çıkmaktan geçtiğini söyledi. Protokolü göstererek sizler de gelecekte orada oturmak istemisiniz diyen Valiye, öğrenciler hep bir ağızdan evet cevabını verince; Vali, “o zaman okuyup başarmak için çok çalışın” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer'de yaptığı konuşmada, “eğitim öğretim yılı başında Akçakoca'da iki öğrencimizi hastalıktan kaybettik. Bunların dışında önemli bir sorunumuz olmadı” dedi. Öğrencilere, bu gün siz bir yıllık emeğiniz karşılığını alacaksınız diyen Sezer, “bazılarınız sevinecek, bazılarınız üzülecek. Hepimizin hayatında böyle sıkıntılı dönemler olmuştur. Bu günün başarısı ve başarısızlığı geleceğinize yön vermeyecek. Bu nedenle gelecek yıl daha düzenli çalışarak başarılı olma şansınız var” dedi. Öğrenci velilerine de seslen İl Milli Eğitim Müdürü, çocuklarınızı mutlaka okula gönderin liseye hatta üniversiteye gönderin dedi. Okul müdürü, köy muhtarı ve okul birincisinin teşekkür konuşmalarından sonra dönem birincilerine hediyeleri ve karneleri Vali Vasip Şahin tarafından verildi. Ardından öğrencilerin karnelerini Vali ve protokol üyeleri dağıttı. 2009 2010 eğitim öğretim yılı sona ererken il genelinde 248 okulda 66 bin öğrenci ve 4 bin öğretmen üç aylık tatile başlamış oldu. Eğitim öğretim yılına başlarken diğer öğrencilerin arasında bulunan Akçakoca'dan iki öğrenci hayatını kaybettiği için karnelerini alamazlarken, 5 Ocak tarihinde kaybolan ve ölümü, yaşıyor mu? akıbeti belli olmayan Hatice Arı'da karnesini alamayanlar arasındaydı.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)