banner851

banner614

Veliler Çocuklarını Göndermemeye Başladı

banner619

İl Merkezi'nde pek çok okulda yine çok sayıda öğrencilerin okula gitmediği öğrenildi. Bu konuda yaptığımız araştırmaya göre velilerin çocuklarını domuz gribi tehlikesine karşın okula göndemediği gerçeği ortaya çıktı.

banner846
Eğitim 16.11.2009, 19:05
129
Veliler Çocuklarını Göndermemeye Başladı
banner844

Düzce il merkezindeki okulların büyük çoğunluğunda çok sayıda öğrencilerin okula gitmedikleri dikkati çekti.
Türkiye genelinde okula gitmeyen öğrenci sayısının % 40 larda olduğu görülürken ilimizde de bu sayının artmasından endişe ediliyor.
Havaların soğuması ve gündemde olan domuz gribi tehlikesi üzerine okullardaki öğrenci sayılarının azalmaya başladığı dikkat çekiyor.
Konuyla ilgili yaptığımız araştırma sonucunda bazı okullarda 40- 50, bazı okullarda ise daha çok sayıda öğrencinin okula gitmediği ve domuz gribi tehlikesine karşın bazı velilerin kendilerince tedbir olarak çocuklarını okula göndermedikleri öğrenildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün okullarda bir tehlike varsa tüm okulların tatil edilmesi, bir tehlike yoksa kamuoyunun önüne çıkıp okullarda bir tehlike yoktur diyerek velilerin içindeki korkuyu ve öğrencilerin tedirginliğini ortadan kaldırmaları gerekmekte.
Aksi halde kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle hem öğrenciler hemde velilerin korkuları nedeniyle her geçen gün okula gelmeyen öğrencilerin sayıları artmaya devam edecektir.Yorumlar (0)
18°
kapalı