banner851

banner614

YARIN TÜM OKULLARDA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Düzce’deki il yöneticilerinden yarın saat 10.00'da yöneticiler ve görevli personelin katılımıyla bayrak töreni yapılmasını, öğrenci, öğretmen ve ailelerin de bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmelerini istedi.

banner619
Eğitim 10.01.2021, 16:36
2496
YARIN TÜM OKULLARDA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamada, her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’nın salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığına dikkat çekildi.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı ile başlandığı aktarılan açıklamada, çocuklar ve öğretmenlerin canlı dersler öncesinde ekran başında milli marşı söylediği anlatıldı.

Tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşımızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi saat 10.00'da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşımız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşımız yayımlanacak."

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un tüm Türkiye'ye çağrı yaparak il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00’da yöneticiler ve halihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını, öğrenci, öğretmen ve ailelerin bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik etmelerini istediği bildirildi.

Bakan Selçuk'un yarın saat 10.00'da mesai arkadaşlarıyla bakanlık binasında bayrak törenine katılacağı da duyuruldu.

Yorumlar (2)
şerife ulus 9 ay önce
benim 2tane çocugum var 1i 6ya gidiyor 1ide 1e gidiyor canlı derse 1i girse 1i giremiyor evde sadece 1telefon var canlı derse girmeleri için tablet veye bilgisayara ihtiyacımız var adres kayalar mahallesi demirdag caddesi 21/7 yenimahalle şentepe cihan Apartmanı Ankara
vatandaş 9 ay önce
İlkokulllar pazartesi-çarşamba-cuma günleri öğleden sonra, salı-perşembe sabahtan, ortaokullar ise bunun tersi yani pazartesi-çarşamba-cuma günleri sabahtan, salı-perşembe öğleden sonra. hangi okul buna uymuyorsa milli eğitime bildirin, size yardımcı olurlar.