banner851

banner614

YEMİN ETTİLER

banner619

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde Düzce Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda hüzün ve sevinç bir aradaydı. Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma yapan Atatürk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Mehmet Cambaz, "Yeni öğretmen modeli bir Mustafa Kemal modelidir." dedi.

banner846
Eğitim 24.11.2017, 13:09 26.11.2017, 11:22
1076
banner844

Düzce’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Kültür Merkezi'nde Düzce Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla devam etti.

Kutlama programına, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, kürsü konuşmaları ile sürdü.

"Yeni öğretmen modeli bir Mustafa Kemal modelidir"
Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma yapan Atatürk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Mehmet Cambaz, "Yeni öğretmen modeli bir Mustafa Kemal modelidir. Onun dün kara tahta önünde başlattığı eğitimdeki yenileşme hareketini bugün bilgisayar ekranı karşısında devam ettirebilme şurunda olmaktır." diyerek Öğretmenler Günü'nü kutladı.

"Öğrencilerime çalışkan ve mert olmalarını öğütledim"
Emekli öğretmenlerin de unutulmadığı programda konuşma yapan emekli öğretmenlerden Emel Sevinç, şöyle konuştu: "Ben öğrencilerimi hep sevdim. Onlara büyüklerine saygılı olmayı, küçüklere sevgiyle yaklaşmayı, güzel yurdumuzu sevmelerini, çalışkan ve mert olmalarını öğütledim."

"İnsanlığın kendini geliştirmek için keşfettiği en etkili vasıta eğitimdir"
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, çocukların ve gençlerin kişilik ve temel karekterlerinin gelişmesine katkıda bulunan böylece onların hayat kalitesini belirleyen, milletlerin ise kaderini şekillendiren unsurların başında eğitimin geldiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: "Mustafa Kemal'in 'Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacak.' sözü çok önemlidir. İnsanlığın kendini geliştirmek için keşfettiği en etkili vasıta eğitimdir. Bütün modern ve gelişmiş toplumlarda eğitim basit bir hizmet alanı değil, toplumların geleceğini belirleyen bir varoluş meselesine dönüşmüştür. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Yeni öğretmenler yemin etti
Şehit olan ve vefat eden öğretmenlerin de anıldığı program, öğretmenlik mesleğine yeni adım atan öğretmenlerin yemin töreniyle devam etti. Yeni öğretmenler etik, ahlaklı, dürüst ve Atatürk ilkelerine bağlı birer öğretmen olmak için ant içtikten sonra bu yıl emekli olan öğretmenlerse, tek tek sahneye çağrılarak bu onurlu mesleğe senelerini vermiş olmaları sebebiyle Vali Zülkif Dağlı’dan teşekkür belgelerini aldı.

Öğretmenler Günü olması dolayısıyla Düzce ili genelinde tüm okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrenciler protokolün elinden hediyelerini aldı.

Haber: C . ÜSTÜNER 

Yorumlar (11)
Mustafa'ya Cevap... 4 yıl önce
Eğer Mustafa Kemal Olmasaydı; senin dinin elinden gitmişti... Bugün Mısır'da Cuma Namazı esnasında bir saldırı oluyorsa ve o saldırıda yüzlerce mümin şehit oluyorsa, bu sizin gibi düşünenlerin eseridir... Yatın kalkın Atatürk'e dua edin...
Sss 4 yıl önce
Baş öğretmen başkumandan ne var sırada
sonsuza dek mustafa kemal 4 yıl önce
https://www.youtube.com/watch?v=D2NmiLRSiIU
Serdar Gürler 4 yıl önce
Bizim başka modelimizmi vardıda yeni modelimiz ortaya çıktı hep vardı bizim için biz Atamızdan öğrendiklerimizle bu günlere geldik fetölerle , şıhlarla , tarikatlarla değil ama maalesef bize hala bunları diretiyorsunuz biz sizler gibi kanmayız..
Mustafa 4 yıl önce
bi Müslüman olarak Benim Önderimde, Öğretmenimde, Liderimde Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimdir. ve Ashabı Kiramdır, başkasını tanımam.
beğenmeyenler 4 yıl önce
Hangi dindensiniz acaba?? Merak ettim..
nsm 4 yıl önce
ama o Mustafa Kemal Atatürk modeli maalesef kitaplardan neredeyse yokedildi. bunu ancak, sizin derslerde kitap disina cikip o modeli cocuklarimiza anlatmakla telafi edebilirsiniz. o yöndeki cabalarinizi cumhuriyet icin bekliyoruz.
Ay yıldıza kurban 4 yıl önce
Allah bu vatanı ekrem gibi beyinlerden korusun inşAllah onun gibilerin sayısı günden güne eksilir bü toprakları bize vatan yapanlara saygısızlık haddini aştı
Öğretmen 4 yıl önce
Yeni model ilimdir, bilimdir..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık