banner851

banner955

Yeni Atanan Öğretmenler Katıldı

Öğretmen Adaylarına Temel Eğitim Semineri VerildiDüzce'ye bu yıl atanan öğretmen adayları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temel eğitimler başladı.

Eğitim 07.11.2009, 18:58
217
Yeni Atanan Öğretmenler Katıldı
banner1032

Düzce'ye bu yıl atanan öğretmen adayları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temel eğitimler başladı.
2009-2010 eğitim-öğretim yılında göreve başlayan öğretmen adayları için düzenlenen eğitim seminerleri yapıldı.
Eğitim toplantılarında açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, öğretmen adaylarına mesaj vererek ''İrfan ordusuna katılan yeni neferlersiniz. Görevinize ilk başladığınız heyecanı unutmayın. Bunu da bir meslek yaşamınız boyunca hiç kaybetmeyin. Ben kendimden örnek vermek istiyorum. Düne göre çok tecrübeli bir eğitimciyim. Fakat yarına göre ise çok acemiyim. Bizim devamlı kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Çünkü insan yetiştiriyoruz. Bizim yaptığımız her yanlış cezaevlerinin dolmasına, ıslah evlerinin çoğalmasına yol açacaktır. Bütün bunları düşünerek yola çıkmamız gerekir'' dedi.
261 öğretmenin mesleğe atandıktan sonra ki yapmak zorunda ki ana eğitimler 3 aşamada yapılıyor. Temel eğitim, uygulama eğitimi ve hizmet içi eğitimler olarak yapılan eğitimler 60 saat, 10 gün sürecek. Bu eğitimler daha sonra Ticaret Meslek Lisesi'nde sınıf ortamında devam edecek.

Yorumlar (0)
21
açık