banner851

banner614

YGS YILDA EN AZ 3-4 KEZ YAPILACAK

banner619

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, YGS yerine yılda birkaç kez sınav yapılmasını planladıklarını bildirdi. Dinçer özellikle üniversitesi sınavlarının, biz yılda bir kere yapılıyor olmasının toplumda gerçekten büyük bir basınç ve gerilim yarattığı kanaatini taşıdıklarını, bu sebeple üniversite sınavlarının yılda birden çok tekrarlanarak yapılabileceği bir ihtimal üzerinde de çalıştıklarını ifade etti.

banner846
Eğitim 03.04.2012, 13:22
195
YGS YILDA EN AZ 3-4 KEZ YAPILACAK
banner844

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 'Ygs ve dershanelerin kaldırılacağı' iddialarına ilişkin olarak, "Bugünden yarına sınavlarla ilgili temel yaklaşımlarımızı değiştirmek, belki sıkıntı yaratabilir. Öncelikle eğitim sistemimizde sınavlara ihtiyaç duymayacağımız bir altyapıyı kurmak zorundayız. Aslında belki 'sınavlar kaldırılacak' demek ifade olarak yanlış sonuç doğurabilir" dedi.
 Toplumdaki gerginliğin kalkması için tek sınavın kaldırılması gerektiğini savunan Dinçer, “ Nitekim özellikle üniversitesi sınavlarının, biz yılda bir kere yapılıyor olmasının toplumda gerçekten büyük bir basınç ve gerilim yarattığı kanaatini taşıyoruz. Bu sebeple üniversite sınavlarının yılda birden çok tekrarlanarak yapılabileceği bir ihtimal üzerinde de çalıştığımızı ifade etmeliyim. Özellikle Ygs sınavının yılda en az üç ya da dört kez yapılması halinde bu gerginliğin ortadan kalkabileceğini düşünüyoruz. Bunun yapılıp yapılamayacağı ile ilgili altyapı çalışmaları var.'' Dedi.

Yorumlar (0)