banner851

banner614

YİĞİT FEDAKARLIK İSTİYOR

banner619

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, il genelindeki tüm okulların katılımıyla yürütülen Kardeş Okul Projesinin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında yaklaşan TEOG ve LYS sınavları öncesi okul müdürlerine seslendi. Okullardaki öğretmenlerden fedakarca çalışarak eksiklikleri tamamlamalarını isteyen Yiğit, hedeflerinin Düzce’yi eğitimde üst sıralara taşımak olduğunu belirtti.

banner846
Eğitim 13.04.2017, 17:00
1892
YİĞİT FEDAKARLIK İSTİYOR
banner844

Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen “Kardeş Okul Projesibilgilendirme ve değerlendirme toplantısı Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve okul müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dağlı, projedeki amacın Doğuda ya da herhangi bir yerdeki okula yardım gönderip sosyal medyada paylaşıp ‘yaptık’ demek olmadığını belirterek, projenin devamlılık esasına göre yapıldığını kaydetti.

TEOG Sınavı’nda Düzce’nin ilk defa Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını söyleyen Dağlı, Düzce’de eğitim alanında hali hazırda devam eden projelerin az da olsa bir farklılık oluşturduğuna işaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit projeyi maddi olanaklara sahip okulların imkansızlıklarla mücadele eden okullara desteğinden ziyade okulların arasında sosyal paylaşımların, fikir ve yöntem alışverişinin yapıldığı ve ortak birtakım etkinliklerin yapıldığı bir proje olarak ifade etti.

Yaklaşan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) değinen okul müdürlerine yapmaları gerekenleri ifade etti.
“Ortaokullarda Fen Bilgisi dersinde ikinci dönem konular ağır. Öğrencilerimiz konuları tam kavrayamamış ya da öğretmen arkadaşlarımız konuları yetiştirememiş olabilirler. Fen Bilgisi öğretmenlerimizden bu konuda biz fedakarlık bekliyoruz. Fırsat buldukça bu çalışmalarımıza ağırlık verelim. Hedefimiz Düzce’mizi sınavlarda hak ettiği noktalara ulaştırmaktır. Lisans Yerleştirme Sınavı için öğretmenlerimizin akıllarından sınavı çıkarmadan hareket etmelerini istiyoruz. Öğrencilerimizi hazırlayalım.”

Toplantıda Kardeş okul projesi tanıtım videosu izlendi.  Kardeş Okul Projesi” bilgilendirme ve değerlendirme sunumları yapıldı.

Yorumlar (17)
47 55 4 yıl önce
şu an eğitimde Düzce bir ivme kazanmış durumda .Yermenin nasıl bir mantığı olabllir.
sayın mete ye 4 yıl önce
2 lira lık pil alıp taksaydın ya ne bekledin .okula 1 kuruş katkı sağlamıyorsun bari yerme
liyakat 4 yıl önce
ne güzel bir ayrıntı, evet liyakat. aydınlık, yükseklisans yapmış kendini geliştirmiş insanlar değil de, neden başka kriterler ile müdür olunuyo? çok güzel bir soru, isabet başarı sonuçları buradan sorgulanmalı önce!
kitaplar bedava evet 4 yıl önce
bu yorumu yapan arkadaş bakın milli eğitim müdürü ne diyor, sınavlarda düzce yi yükseltin diyot, sınavda ne çıkıyor? test. peki devlet kitapları test için yeterli mi? neden öğretmen risk alıp yardımcı kaynakla çalışsın ki, çünkü YETERSİZ !
Temel 4 yıl önce
Her alanda olduğu gibi herşeyi bilip hiçbirşey yapmayan millet olduğumuzu bir kez daha gördüm.Her kafadan bir ses çıkmış.Görülen eksiklerle ilgili yorum yapanlar; bunları gidermek için ne yaptınız.Eğitim önce ailede başlar,okulda gelişir.
Vedat 4 yıl önce
Duzceli mehmet! O zaman çalışsın da yüksek not alsın
Recai özhan 4 yıl önce
Fedakarca çalışmak değil de yalakalığın olduğu bir yerde başarı mı olur
Ne alaka? 4 yıl önce
Yalakalıgin dik alası alasi bundan 15 yıl önce vardı. Eğitimin içinde olmayanlar ideolojik nedenlerle boş yorumlar yapıyorlar. Düzcemiz eğitim anlamında her geçen yıl çıtayı daha da yükseltiyor. Herşey mükemmel olmayabilir ama eskiye göre çok iyi...
Doğan 4 yıl önce
Fedakarlığı öğretmen yapmalı dimi yine,40 dakika bir sürü yol yöntem düşün konuyu vermeye çalış,sınav yap evde oku analiz yap değerlendir,sınıfta sinir bozucu ergenlerle uğraş,yöneticiler eve iş getirmez öğrenciyle işi olmaz ancak konuşurlr
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın