banner851

banner955

YİĞİT: TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ

20 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav ile ilgili ikinci bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında e-konferans yoluyla iki oturum halinde gerçekleştirildi. Toplantıda 97 sınav merkezi okula özel olarak hazırlanan dezenfeksiyon ve sterilizasyon paketlerinin gönderildiği bildirildi.

Eğitim 04.06.2020, 17:30
3235
YİĞİT: TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav ile ilgili hazırlıklarına devam ediyor.

Sınava dair bilgilendirme toplantılarının ikincisi İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında e-konferans yoluyla iki oturum halinde gerçekleştirildi. 97 sınav merkezi okul yöneticisinin katıldığı toplantıda öğrencilerin sınav merkezi olan okullarına ulaşımlarından, aşamalı normalleşme sürecine girdiğimiz dönemde bulaş riskine karşı alınacak tedbirlere; sınav görevlendirmelerinden, sınav uygulamasına ilişkin teknik detaylara kadar birçok konu ele alındı.

Toplantıda 97 sınav merkezi okula özel olarak hazırlanan dezenfeksiyon ve sterilizasyon paketlerinin gönderildiği, bu paketlerde toplam 27 bin 506 adet maske, 970 adet siperlik maske, 647 litre el dezenfektanı ve 500 litre yüzey dezenfektanı, 9 bin 700 adet nitril eldiven ulaştırıldığı vurgulandı.

Ayrıca sınava girecek öğrencilerin kullanacağı maske ve siperliklerin,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul ve kurumlar tarafından öz kaynaklar kullanılarak üretildiği,  dezenfektan temininin ise İstanbul Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden tedarik edildiği belirtildi.  

Düzce’de sağlıklı koşullar altında sınavın gerçekleştirilebilmesi için bina sınav komisyon başkanı olan okul müdürlerinin tüm tedbirleri titizlikle yerine getirmeleri istendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği önceliğimiz. Tüm imkânlarımızı seferber ederek, sağlıklı bir ortamda sınavın gerçekleştirilebilmesi adına her türlü detayı düşünüyor ve gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz.” dedi.

banner844
Yorumlar (0)
26
açık