banner851

banner614

Yıl Sonu seminerine tepki!

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yıl sonunda “Müfredat Tanıtımı” ile ilgili olarak düzenlediği seminerlere, Eğitim Sen’den tepki geldi.

banner619
Eğitim 18.06.2008, 18:49
198
Yıl Sonu seminerine tepki!

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yıl sonunda “Müfredat Tanıtımı” ile ilgili olarak düzenlediği seminerlere, Eğitim Sen’den tepki geldi. Eğitim Sen Düzce Şubesi Başkanı Şadan Karakaya, seminerlerin verimsiz olduğunu söyledi.

 

Karakaya, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında semirenin alıcısı konumundaki öğretmenlerin eğitiminin yapıldığı salonların yetersiz olduğunu ve seminere katılacak öğretmenler ve seminer salonları arasındaki mesafenin dikkate alınmadığını öne sürdü.

 

Seminerlerin son anda duyurulmasının bazı öğretmenlerin seminer salonlarına çocukları ile gelmesine neden olduğunu belirten Karakaya, bunun karmaşaya neden olduğunu, ayrıca seminerlerin sunumunun somutlaştırılmadığını da dile getirdi.

 

Plansız ve programsız olarak uygulanan seminerlerin öğretmenin huzurunu kaçırarak motivasyonunu olumsuz etkilediğini savunan Karakaya, bu olumsuzlukların giderilmesini ve seminer yapmış olmak için seminer yapmaktan vazgeçilmesini istedi.

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)