banner851

banner955

YİNE DÜZCE MEM YİNE ÖRNEK PROJE!

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Türkiye’ye örnek projelerinden olan “Düzce Okullara Kazandır Projesi” kapsamında 4 yılda kamu kurumlarındaki 4 bin 239 ihtiyaç fazlası malzeme, eğitim yuvaları arasında paylaşıldı.

Eğitim 21.02.2021, 13:59 21.02.2021, 21:44
2773

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü hayata geçirdiği projelerle ülke çağından adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrencilere yönelik sosyal ve eğitsel çalışmaların yanı sıra kurumlarda israfın önüne geçmek 2017 yılında “Düzce Okullara Kazandır Projesi”ni hazırlayan müdürlük, bu örnek projenin meyvelerini kısa sürede toplamaya başladı.

Konuya ilişkin müdürlükten yapılan yazılı bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

Kamu malının israf olmaması, tüm kaynakların etkili ve verimli kullanılabilmesi, fırsat eşitliği sağlanabilmesi, imkânların paylaşılması ve imkânsızlıkların önüne geçilebilmesi amacıyla 2017 yılında başlattığımız "Düzce Okullara Kazandır Projesi" kapsamında kurumlarımızda ihtiyaç fazlası bulunan malzemelerin, ihtiyacı olan okullarla paylaşılmasını öngören Malzeme Paylaşım Modülü hazırlanmış olup Düzce genelinde tüm kamu kurumlarının kullanımına sunulmuştur. Kurumlarımızda atıl durumda olan araç-gereci ilimizdeki ihtiyacı olan diğer kurumlara, internet ortamındaki bir platformda paylaşma imkânı oluşturulmuştur. Kurumlarımız tarafından uygulamaya bugüne kadar 289 kalemde 4.239 adet ihtiyaç fazlası malzeme girişi yapılmış, 900 adet malzeme kurumlar arasında paylaşılmıştır.”

Öncü Haber Merkezi

banner844
Yorumlar (0)