banner851

banner955

YÖK BAŞKANI SARAÇ AÇIKLADI

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik." açıklamasını yaptı.

Eğitim 13.08.2020, 17:28 13.08.2020, 17:55
4498
YÖK BAŞKANI SARAÇ AÇIKLADI

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerin hangi tarihte açılacağına dair açıklama yaptı. Saraç, “Bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.” ifadeleriyle üniversitelerin 1 Ekim sonrasında açılacağının sinyalini verdi. Saraç, “Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık.” sözleriyle de YÖK’ün yeni dönemde yaptığı yenilikleri aktardı. Salgının bölgesel seyrine göre ise üniversitelerin kendi kararlarını kendi alacakları vurgulandı.

YÖK BAŞKANI SARAÇ'IN AÇIKLAMASI

"YÖK olarak, bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik. Bunun yanı sıra 'kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması' da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkân tanıdık. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek. Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesile ile getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığının karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunun altını çizmek isteriz"

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
22
açık