banner851

banner955

YURT SORUNU OLMAYAN DÜZCE’DE YÜZDE 20 BOŞLUK VAR

Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler Düzce’de ki KYK yurtlarında konaklamak için başvuruda bulundu. Düzce Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı 10 bin 616 kişi kapasiteli olan yurtlarda yüzde 80 doluluk oranına gelindiğini ve hala yurtlarda boşluklar olduğunu dile getirdi.

Eğitim 02.09.2022, 09:30 02.09.2022, 18:01
572

Düzce Üniversitesi’nde akademik yıl 3 Ekim’de başlayacak. Düzce’ye gelecek öğrenciler için tüm hazırlıklarını yapan Düzce Gençlik ve Spor Müdürlüğü de, öğrencilerin ikamet edeceği yurtlarda da çalışmalarını tamamladı.

Yurt sonuçlarının açıklanacağı gün öğrencilerin en çok hangi yurda gelip gideceğini merak ettikleri için sanal bir tur hazırlayan Gençlik ve Spor Müdürlüğü, hem bu programın hem de yurtlarda yapılan son çalışmaları kamuoyuna duyurdu.


Düzce’de ki tüm yurtlarda başlatılan ve örnek çalışma olarak bakanlık tarafından desteklenen ‘Öneri ve Şikâyet’ uygulaması hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, “Öncelikle Düzce Üniversitesi’ni kazanan tüm öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.

İlimizin haricinde memleketimizin farklı şehirlerinden Düzce’ye gelecek olan öğrencileri dört gözle bekliyoruz. Düzce’de 10 adet öğrenci yurdunda toplam 10 bin 616 kapasite ile onları bekliyoruz. Bu kapasitenin yüzde 40’ı erkek yüzde 60’ı kız öğrenci kapasitesinde” ifadelerini kullandı.
“Kapasitemizin yüzde 80’i doldu”

Gençlerin yurt başvuru sonuçlarına göre yüzde 80’inin dolduğunu ve yurtlarda halen boşluklar olduğunu dile getiren Yazıcı, “ Gençlerimiz yurt müracaatlarını yaptılar. Yurt müracaatları yapan gençlerimizin yüzde 80’i kapasitemizi dolduruyor.

Yurtlarımızda halen daha boşluklarımız var. Yoğun bir sezon geçirdik. Nöbetçi yurtlarımızın haricinde tüm yurtlarımızda tadilat yaptık. Yıpranan alanları tamir ettik. Teknolojik olarak alt yapımızı hazırladık.

3 Ekim’de akademik takvim başlıyor. Ama yarın öğrencimiz gelse yurtlarımız hazır. Bina hazırlıklarımızın dışında da teknolojik olarak ve öğrencilerimiz geldiklerinde onlara daha hoş ve daha güzel bir ortam hazırlama adına küçük sürprizler yaptık. Sanal tur yaptık. Çeşitli etkinlik alanları oluşturduk.

Onlarla sadece barınma ve konaklama değil farklı aktiviteler de yapacakları alanlar oluşturduk. Eğitim sınıfları, tarım alanları, hobi bahçelerini üniversitemizde koordineli olarak hazırlıyoruz. Biz Düzce olarak, yurtlarımız hazır ve gençlerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.


 

banner844
Yorumlar (7)
Vatandaş 4 hafta önce
İsa bey yaptığı çalışmalarla gerçekten Düzce için büyük bir değer büyük bir fırsat farkını her zaman ortaya koyuyor.
Safiye 4 hafta önce
Haberdeki yurt 3 kişilik odalar bazalı beş yıldızlı otel konforunda
düzceli 4 hafta önce
eminmisin son durumumu yazıyorsun
Can manay 4 hafta önce
Bir öğrencinin kredi yurtlar kurumuna maaliyeti nedir? O parayı öğrenciye verseniz sağladığınız imkanların kat kat fazlasına kalacak yer bulur kendine!
düzceli 4 hafta önce
odalar kaçkişilik kaç yataklı ve ranzalimı yoksa bazalımı
herzaman saygı 4 hafta önce
bir tanede oda resmi koysaydınız
yurt 4 hafta önce
4 kişilik odayı 6 kişilik yaparsa sonuç gecen sene400 tl yurt busene700 yl birde adanın yataksayısının dan gelen fazlalık iyi kar
20
açık