banner851

banner955

21.06.2022, 14:52 721

EKİM 2022 DE ERKEN SEÇİM VAR

Bugün bir bombamız var bombayı sona doğru bırakıyoruz.

İnsanları mutlu etmenin formülü şu, ‘hayatta mutlu olmak için ya imkânları artıracaksın ya istekleri azaltacaksın.’

Akçakoca Belediyesi biliyorsunuz! Turizm noktasında güzel akımlar yaptığı Katamaran, Akçakoca Kahvecisi… Yıllardır bekleyen bir kale vardı talep hikâyesi de şu rahmetli merhum Belediye Başkanı Hüseyin Yanmaz, şu andaki Belediye Başkanının babası.

Rahmetli Kaleyi çok mevzuatı dinlemeyerek halkı da yanına alarak buraya güzel bir şekilde açmıştı. Yıllarca insanlar orada oturdular o muhteşem Manzarada o tarihle doğanın kesiştiği noktada mutlu oldu…

Fikret Albayrak döneminde bir restorasyona girdi, Cüneyt yemenici döneminde devam etti, Allah nasip etti Okan yanmaz döneminde yine babadan oğula Kale Restoran Restorasyonu bitti, hizmete girdi.

 Kalede gerçekten bir akşam orada bir çay içmek Bir Sabah kahvaltı yapmak orada başka bir başka güzellik var. Yani başka bir dünya orası…

Yine burada insanlar çalışıyor Fakat bir tane Katamaran alındı, Pusula Katamaran…

 Türkiye'de konuşuldu, Akçakoca'da konuşuldu, birçok misafir ağırlanıyor bu da çok güzel bu da çok muhteşem! Fakat işçiler paralarını alamıyor arkadaş! Çalışanlar Belediyeden paralarını alamıyor!

 Hani ya imkânlarını artıracaksın ya isteklerini azaltacaksın diyoruz ya…

İnsanlar parayı alamayınca bu işlemler artmıyor, Belediyede çalışanlarında ve ailelerinde huzursuzluk başladı.

Ve hepsinden önemlisi boşanmalar başladı! Ekonomik sıkıntı; mutsuzluğun en büyük temellerinden bir tanesi!

Yani herkes saçını süpürge etmez ki… İnsanların bir yaşam standardı var! Şimdi belediye bir yarım maaş ödüyor; kredisi olanlar var borcu olanlar var, banka bunları alıyor ondan… Sonra Elde var sıfır! Ama bu atılan adımlar güzel mi?  Güzel!  Pandemi çok ciddi etkiledi mi? etkiledi!

 Ama bundan sonraki süreçte bunu mutlak ve mutlak siyasilerin değerlendirmesinde fayda var!

 Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir Hanımefendi bir takım ziyaretlerde bulunduğu Akçakoca’da Belediye Başkanı ile bazı konularda İttifak sağladılar.

Turizm noktasında güzel yatırımlar güzel hayaller kurdular, inşallah gerçekleşir…

Çünkü Akçakoca; Düzce için bir parmak değil bir kulak değil tam bir ciğer, nefes, yani atar damarlarındaki aort damarı gibi!

Bölgemizin insanları ne yapıyor? Akçakoca'da çay içmeye gidiyor, kahve içmeye gidiyor Efendim! Denizin özellikle iyot kokusu; insanı dinlendiren mutlu eden kokusu ve o yapısı, suyun insan fıtratına verdiği o yücelik orada var!

Şimdi bunlar böyle devam ederken bu işin bir de seçim boyutu var…

Şimdi 2023'te seçim var diyorlar alınan bilgiye göre. Ne kadar doğru bilmiyorum…

 Ekim ayında erken seçime hazır olun!

Peki, Akçakoca Belediyesi'nin veremediği maaşların seçime etkisi ne olur?

 Şimdi dengelere baktığınız zaman Akçakoca nüfus ve seçmen potansiyeli bazında Düzce merkezinde olsun kendi bünyesinde olsun, ciddi bir potansiyeli var.

Yani Düzce içinde Duran Akçakocalı ’lar var bir Akçakoca'da yaşayan Akçakocalı ‘lar var.

Şimdi bu dengelerde Akçakoca’dan bir milletvekili adayının mutlak listede olması konusunda bir temel ortaya çıkıyor. Ki olacak mı? Olacak!

Peki, Cumhur İttifakı’nın bir Belediye Başkanı, bir hizmet yaparken Dün 300 bin lira ödediği aylık akaryakıt giderlerinin 1 milyon üzerine çıktığı günlerde, işçisinin parasını ödeyemeyen bir Belediye Başkanı ile seçime gitmek, bu memlekette kime fayda sağlar?

Bunun hesabını herkes yapsın! Ekim ayında seçim çok kuvvetli bir ihtimalle olacak, seçime hazır olun!

“Erken seçim ciddi ciddi geliyor! Seçimin ayak sesleri geliyor!”

Akçakoca'da bir yangın var! Bu yangının söndürülmesi lazım! Ha söndürülmedi mi?

 Söndürülmezse; herkes bunun karşılığında ki menfi veya müspet olan neticelerine katlanır!  

Ama Tabiri caizse burada, her Akçakoca'ya gittiğimizde veya iki belediye çalışanı ile bir iletişim kurduğumuzda; “abi bizim maaşları dile getirir misin?”

İnsanların yüzüne baktığın zaman; insanlar çalışmışlar! Çöp toplamışlar, suya gitmişler, onu yapmışlar, bunu yapmışlar… Ha fazla adam alınmış, fazlaysa çıkarılsın kardeşim! Fazla adam alındıysa çıkarırsın! Çıksınlar yani…

Daha önce de sormuştum; Devletin 6 aylık veya bir senelik İŞKUR üzerinden verdiği elemanlar var, maaşını da devlet ödüyor.

Bu da yok! Nasıl olacak?

Hep Belediye Başkanı; iç güzellik yapıp “bu kadar adam olmasaydı…” Diyor.

Doğru İyi tamam! Bu, seçim kazanmış ve bundan sonra önünde bir seçim var.

Ama tabii dert eden varsa bunu böyle değerlendirir…

Bu çocuk üretir! Benim derdim; oraya gittiğimizde ve ya telefon Diplomasisi kurduğunuzda; “Biz maaşlarımızı alamıyoruz iki ay bitti 3'üncü aya döndük” cümlelerini duyuyorsunuz.

“Efendim belediye maaşımızı ödemiyor” diye bir sıkıntı var! Bu sıkıntının da giderilmesi lazım!

Bunu; sadece bir Belediye Başkanı olarak değil, Cumhur İttifakı’nın diğer muhatapları tarafından da hassasiyetle değerlendirilmesi lazım! Biz buradan söylüyoruz…

Bunun getirisini götürüsünü söylüyoruz…

Akçakoca'da ciddi bir yangın var! Bu yangın söndürülmeli Efendim…

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Düzce de çalışan Akçakoca 2 ay önce
Çok güzel Yazı hepsini okudum. Düzce Akçakoca sı ile güzel. Düzce nin Akçakocasına yatırım yapması ayrıştırmaması lazım. Biz dışarıda sorduklarında Akçakoca lıyız demiyoruz. Düzceliyiz diyoruz. Biz Bir bütünüz bunu unutmamak lazım...
vatandaş 2 ay önce
bomba atıp durma ortalığa sevmediğine giydirme artık. medya elinde diye şahsına kullanma milletin faydasına kullan lütfen
25
açık