Düzce’de yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Beyköy Beldesine bağlı Uğur Köyü oldu. Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle taşan Uğur Deresi köprülerin yıkılmasına, köye ulaşımı sağlayan yolların çökmesine neden oldu. Yaşanan felaket nedeniyle, Uğur Köyü’ne ulaşım adeta imkansız hale geldi.

Uğur Köyü’nde bulunan Torkul Yaylası da sel felaketinden nasibini aldı. Yaylaya giden yolların sel sularına kapılması ile birlikte yaylaya ulaşım sağlanamadı. Toplamda 20 hanenin bulunduğu, yalnız bu yaz mevsiminde sadece bir ailenin yaşadığı Torkul Yaylasında mahsur kalan ve kendilerinden haber alınamayn Fettah ve Yüksel Akdemir çiftine bugün ulaşıldı.

Sel felaketi nedeniyle, uzun süre yayladaki ailesinden haber alamayan oğulları Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi ile irtibata geçti. Bunun üzerine harekete geçen Düzce AFAD İl Müdürlüğü ve Kızılay Ekipleri, zor şartlar altında, orman yollarını kullanarak Torkul Yaylasına ulaştı.

Hayvancılık ile geçimlerini sağlayan ve yaz aylarını yaylada geçiren yaşlı çifte ekipler içinde gıda, ekmek ve un bulunan yardım kolilerini aileye teslim ettiler.