banner851

banner955

1 DOLAR 10 TL'Yİ GEÇTİ...

Son dönemde yükselişini sürdüren dolardan kötü haber geldi. Dolar kuru 10 TL'ye çıkarak tarihi bir rekor kırdı.

Ekonomi 12.11.2021, 22:35
1481
1 DOLAR 10 TL'Yİ GEÇTİ...

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararlarının ardından yükselişi durdurulamayan dolardan kötü haber geldi. 

Çarşamba günü açıklanan ABD enflasyon verisi sonrası piyasalar hızlandı. Ekim ayında ABD'de enflasyon yüzde 0,9 yükselerek yıllık bazda yüzde 6,2'ye ulaştı. Bu rakam son 31 yılın yani 1990 yılından bu yana en yüksek enflasyon verisi oldu. Bu gelişme sonrası yükselişe geçen Dolar ve altın her gün yeni bir rekor kırmaya başladı. 

Dün 9,97 ile rekor kıran dolar, yükselişini bugün de sürdürerek tarihte ilk kez 10 lira seviyesini aştı. Dolar gibi altında da yükseliş sürerek bir rekor da gram altından geldi. 600 lirayı geçen gram altın tüm zamanların rekorunu kırdı.

banner844
Yorumlar (7)
Usta81 1 yıl önce
öncü tv lütfen abartma abin kızabilir yarım dolar 5 tl kim demiş dolar 10 tl diye
Düzceli 1 yıl önce
Yetkiyi verdik ve uçtuk hagayret durmak yok yolunmaya devam
Düzceli.. 1 yıl önce
Konuşunca büyük güç olduk, herkese ayar veriyoruz teraneleri, dolar yükselmiyor, bizim paramız değer kaybediyor.. Hadi kapatalım üsleri, biz üsleri kapatan onurlu TBMM sini de hatırlıyoruz, tüm dünya ambargo uygularken..
Yola devam 1 yıl önce
Ak partiyi devirmek için elinden geleni yapıyorlar.bizim muhalefette çanak tutuyor.adamalr geçen sene söyledi tayini ekonomik olara cokertecez diye ama bizim içinizdeki irlandalilar onlardan.
Durum 1 yıl önce
Yetkiyi biz verdik
Sbn 1 yıl önce
Siz yetkiyi hdpye verdiniz pravakator ne kadar zengin şirketler varsa birleşti akpye karşı.halki alım gucunu düşürüp devlete karşı geldirecekler akıllı olan yutmaz
ismail zengin 1 yıl önce
BU KADARMI DEGERSİZ YAPTINIZ PARAMIZI ALIM GÜCÜMÜZ BİTTİ ARTIK MAL MÜLK YAPMA DEVRİ TARİHE KAPANDI ELİNİZDEKİNE SAHİP CIKIN