banner851

banner955

100 BİN TL’LİK FAİZSİZ KREDİDE ZAMAN DARALDI

KOSGEB tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelere istihdamı korumak için verilen 100 bin TL'lik faizsiz kredi desteğinde başvurular yarın sona eriyor. Destekten yararlanmak isteyenler başvurularını e-Devlet üzerinden yapacak.

Ekonomi 30.03.2022, 20:00 30.03.2022, 19:35
2655
100 BİN TL’LİK FAİZSİZ KREDİDE ZAMAN DARALDI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), pandemiden olumsuz etkilenen mikro ve küçük işletmelere; alacakları her yeni mezun istihdamı için 100 bin liraya, kadın istihdamında ise 110 bin liraya kadar 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği veriyor.

Son günün 31 Mart olduğu faizsiz kredi desteğine başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

İşletmeye alınacak personelin mesleki veya teknik lise mezunu olması gerekiyor ya da üniversite mezunu olması gerekiyor. Son üç yıl içerisinde 180 günden fazla prim gününün bulunmaması, yabancı uyruklu olmaması şartı aranıyor.

HANGİ İŞLETMELER BAŞVURABİLİYOR?

2019 yılında 75 bin TL net satış hâsılatına sahip olan işletmeler başvurabiliyor. Projeden imalat sanayisi sektörü tümden yararlanabiliyor. Hizmet ve ticaret sektörlerinin de belli kapsamda olanları yararlanabiliyor. Ödeme aşamasında işletmenin vergi veya SGK borcunun da bulunmaması gerekiyor.

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Projede kadınlara yönelik pozitif bir ayrıcalık yapılıyor. Projeye başvuran kadın işletme ise ve işletmeye kadın istihdamı yapılıyorsa kişi başına 10 bin TL fazla destek ödemesi yapılıyor.

Yorumlar (2)
Ali 9 ay önce
O koşullara kimse o krediyi çekemez.
iş insani 9 ay önce
vergi borcu olmayan adam zaten bu kredıye ıhtıyac duymaz laf olsun sızınkı ıste bız yaptık demek ıcın yapın
Yeni Sayımız