banner851

banner955

‘1974’TE BİR YILDAYDI, ŞİMDİ BİR GÜNDE…’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Düzce’de ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Çelebi, Türkiye'nin 1974'te bir yılda yaptığı ihracatı salgının etkilerine rağmen bugün bir günde yapabildiğini söyledi.

Ekonomi 22.11.2021, 12:00 22.11.2021, 18:48
811

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığınca Düzce'de düzenlenen "Teşkilat Akademisi Liderlik Okulu Eğitim Programı"na konuşmacı olarak katılan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, düzenlediği basın toplantısında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hem ekonomik hem de siyasi anlamda güçlü olduğunu vurgulayan Çelebi, "Tabi pandemiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ekonomide bir daralma söz konusu olabilir ama Türkiye 1974'te yaptığı ihracatı bir yılda yaparken, aynı ihracat rakamlarını bugün bir günde yapabiliyor." dedi.

Çelebi, genç nüfusa sahip oldukları için salgın sürecinde hiçbir fabrikayı kapatmadıklarını vurgulayarak, "Avrupa'da bunun tam tersi oldu. Nüfus Avrupa ülkelerinde yaşlı olduğu için o tarihlerde kendilerini eve kapattılar. Şu anda ihracat açığımız gittikçe lehimize dönüyor ve ihracat fazlamız oluyor. Gittikçe azalan bir ithalatımız var, bu da cari açığımızı olumlu yönde etkiliyor." diye konuştu.

(AA)

banner844
Yorumlar (6)
Yorum 1 yıl önce
Daha kandiramayacaksiniz bu insanları.. devlet biziz.. hade ordan.. inanmıyor bu millet size artık..
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 yıl önce
Çünkü sizin cari açığınıžı kapatmak için gıda sektirunde ki fabrikaları ihracata zorluyorsunuz ama iç piyasadaki fiyatları arz talep doğrultusunda yukarı çıkması sizi ilgilendirmiyor eve lazım ilan camiye haram beceriksizler...
Vatandaş 1 yıl önce
Eskiden evlerde buzdolabı da yoktu. Şimdi KAPICININ bile arabası var.
Ali 1 yıl önce
Oda birşey mi!!!1923te ki ihracata bakarsan 100katı yapıyoruz Allah razı olsun:)))
Mühendis 1 yıl önce
1920 de hiç yapılmıyordu Sn. Vekil.
Bu laf 1 yıl önce
mı şimdi? Düzcenin havası 1974'te ne kadar temizdi şimdi ne kadar temiz? Onu da anlat dayısının.
Yeni Sayımız