banner851

banner614

81 İLDEN 81 YARDIM TIRI

Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, yardım dernekleri ile ortaklaşa başlattıkları "Halep'i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar" kampanyası kapsamında, Halep'e 81 tır un ulaştırmayı hedeflediklerini bildirdi.

banner619
Ekonomi 09.12.2016, 15:05
792
81 İLDEN 81 YARDIM TIRI

Memur-Sen Düzce İl Temsilciliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Cedidiye Cami önünde Cuma Namazı sonrası Halep için basın toplantısı düzenlendi. Basın açıklamasına katılanlar hazırladıkları pankart ve dövizlerle yaşananlara tepki gösterdi. Tekbirlerle protestoda bulunan grup Halep’te hayatını kaybeden siviller için gıyabi cenaze namazı kıldı, dua etti.Basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, Halep'te insanlığın öldüğünü, Batı'nın ise üç maymunu oynadığını söyledi.
Kılıç, Halep'te yaşanan katliamların birçok ülke tarafından kanıksandığını belirterek şöyle devam etti: "Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar, bu katliamları kendi surları arkasından bir film izliyormuş gibi seyrediyor. Halep, insanlığın topyekun öldüğü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin, hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın bir imtihanıdır."Halep'e bir vicdan köprüsü oluşturmak zorunda olduklarını vurgulayan Kılıç, şunları söyledi:
"Bunun ilk adımı olarak da 'Halep'i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar' temalı kampanyamızı başlattık. Halep büyük bir hapishaneye, bir açlık kampına, bir işkence kampına dönüşmüş durumda. Bir taraftan bombalar yağıyor, bir tarafta açlık insanları vuruyor. Bir an önce insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bizler, Memur-Sen, Kızılay, İHH, Cansuyu Derneği ve Deniz Feneri olarak ilk aşamada Halep'e 81 tır un ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerimiz süreç içinde düzenli bir şekilde devam edecek."

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Düzce Temsilcisi Osman Altundal da sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle birlikte 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul Kazlıçeşme’den yola çıkacak bir konvoy hazırladıklarını belirterek Düzcelileri konvoya katılmaya davet etti.
 

Yorumlar (15)
Halep 5 yıl önce
Halepte binlerce müslüman ölüm sırasına girmişken bizim aklı yarımlar hala Orhan Kılıç'a laf sokma derdinde. Allah katındaki değerinizi merak ediyorsanız ne ile uğraştığınıza bakın sözü gerçekten doğruymuş. Orhan Kılıç müslümanların dertleri ile dertlenirken siz de kişisel çıkarlar peşindesiniz. Sizlere açımak gerekiyor ama onu bile hak etmiyorsunuz.
vatandaş 5 yıl önce
anlamadığım bir şey var halepi esad la putin bombalamıyor pekei biz niye rusyayla kanki oluyoruz aramız çok süper oluyor orada müslüman kardeşlerimizi öldürürken bunu neden kimse açıklamıyor ve susuyorr biz nasıl bu hale geldikkk..
halk 5 yıl önce
Duzceliler herşeyi bir kenara bırakıp müslüman kardeşlerimiz için birlik vakti onların yerinde bizde olabilirdik. Lütfen vicdan merhamet.....
nsm 5 yıl önce
en az yardimlarinizi yaptiginiz gibi, orada o savasi kim körüklediyse onu da ayni sekilde kinayin. yoksa samimiyetsizlik damgasi yüzünüze vurulur.
Vatandaş 'a 5 yıl önce
Vatandaş rumuzlu arkadaş,
Senin sıkıntın ne? Bu kadar insan mazlumlar için bir araya gelmiş. Kim vesile olduysa Allah razı olsun. Sen başka hesap peşindesin.
Ak 5 yıl önce
Siyasiler nerede? Bu tarz etkinlikleri neden organize etmiyorlar, neden katılmıyorlar?
Ahmet 5 yıl önce
Halep bizim coğrafyamız. Kardeşine sahip çıkan başta Memur-Sen olmak üzere İHH, Deniz Feneri ve Cansuyu Derneği, Düzce halkından Allah razı olsun.
prestij 5 yıl önce
Prestije kaç dairen var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın