banner851

banner955

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ BOZULMUYOR

Düzce’de yüzlerce çocuğun yararlandığı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında 81 ildeki maddi durumu iyi olmayan çocuklu ailelerin hesaplarına bu ay toplam 238 milyon TL yatırıldığı bildirildi.

Ekonomi 10.06.2022, 12:11 10.06.2022, 20:00
609

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması için ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunuyor.

Düzce’de de yüzlerce çocuğun faydalandığı destek sayesinde, ekonomik gerekçelerle aile bütünlüğünün bozulmasının önüne geçilirken, çocukların aileleri yanında büyümesi hedefleniyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED’den yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 1650 TL destek sağlandığını kaydetti.

Bakan Yanık, “Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına haziranda toplam 238 milyon TL yatırdık.” ifadelerini kullandı.

SED’den yararlanan çocuklarının ayrıca sosyal ve kültürel etkinliklerle de desteklendiğini belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti: “SED Hizmetinin Etkinliğinin Arttırılması Projemiz (Okul Destek Projesi) ile çocuklarımız için tarihi mekanlara geziler, müze ziyaretleri, doğa sporları gibi etkinlikler organize ediyoruz. Yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda sanatsal ve sportif kurslara katılmalarını sağlıyoruz. Çevre temizliği, ağaç dikimi, yaşlı ve engelli gibi özel grupta bulunan kişilerle bir araya gelebilecekleri, bilinç ve farkındalık oluşturan sosyal sorumluluk çalışmalarıyla onların sosyal hayata katılmalarına ortam oluşturuyoruz.”

Bakan Yanık, SED hizmetinden 147 bin çocuğun yararlandığını belirtti.

Yorumlar (0)
27
açık