banner614

AKÇAKOCA'DA DÜZENLENDİ

banner619

'Kabuğumuza sığmıyor, rekorlara doymuyoruz' sloganı ile Akçakoca’da fındık sezonu açılışı yapıldı. açılışın ilk gününde panel düzenlendi.

banner846
Ekonomi 31.08.2015, 17:03
2318
AKÇAKOCA'DA DÜZENLENDİ
banner844
2015-2016 Türkiye Fındık Sezonu Akçakoca'da iki gün süreli etkinlikle açıldı. 'Kabuğumuza sığmıyor, rekorlara doymuyoruz' sloganı ile başlatılan etkinliğin ilk günü fındık paneli ile başladı. Panele CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören, Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) Türkiye Ofisi Kıdemli Program Yöneticisi Nejat Kocabay, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu ve birçok iş adamı katıldı.
Panelde Fındık ihracat miktarları, kazanılan başarılar, iç piyasadaki durum, ülkedeki hedeflenen miktarlar, alan bazlı destek, fındıkta sürdürülebilirlik ve 2015 mahsulünün durumu konuşuldu.
Panele katılan konuşmacılara katılımlarından ötürü plaketler takdim edildi.
Yorumlar (4)
Necati 6 yıl önce
Lutfu başkana başarılar
Mustafa Türkmen 6 yıl önce
Fındığın Tarım Bakanlığı ile alakası kalmadı mı yoksa açılışta Bakanlığa ihtiyaç duyulmadımı. Yoksa bu sene fındık desteğini ihracaatçılar birliği mi ödeyecek
Aa 6 yıl önce
Rekor derken? nurettin karslıoğlu fındığı ucuza aldırıp aracı ihracatçıya yüksek kar ettirme rekoru için mi orada? kendisi fiyatların yükselmesinden zaten rahatsız birisi!
FINDIKÇI 6 yıl önce
fındık üreticisine faydası olmayan bu toplantılar boşuna israf bir sürü masraf gereksiz icraat nerde hani neye faydanız var çıkın konuşun hee hee hıı hıı okadardan mevcutsunuz sadece..
15°
hafif yağmur