banner851

banner955

ALLAH GÖZÜNÜZÜ DOYURSUN...

Fahiş kira artışları Düzce’de ev sahibi ve kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Düzce merkezde bulunan bir apartman sahibi, kiracılarına yüzde 166 oranında zam yapmak istedi. Apartman sakinlerinin kira zammına karşı çıkması nedeniyle, bina sahibi apartmanın giriş kapısı, zil ve güvenlik kameralarını sökerek devre dışı bıraktı. Apartman sakinleri bu duruma sert tepki gösterdi.

Ekonomi 14.09.2022, 14:30 14.09.2022, 21:48
14813

Düzce’de, ev sahiplerinin kira fiyatlarına fahiş zam yapmaları, kiracıları zor durumda bırakıyor. Cedidiye Mahallesi 374. Sokakta bulunan Kılıçlar Apartmanının sahibi Kılıçlar Yumurta Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, kira fiyatlarını bin 500 TL’den 4 bin TL’ye çıkartma kararı aldı. Kira artışını apartman sakinlerine tebliğ eden Kılıç olumsuz yanıt alınca, binanın giriş kapısını zil tesisatı ve güvenlik kameralarını söktü.

Bina sahibinin bu uygulamasına tepki gösteren apartman sakinleri, yetkilileri göreve davet etti.

Seslerini duyurmak için ilgili şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yapan bina sakinleri, “Apartman sahibi, kira ücretlerine çok yüksek zam yapmak istiyor. Biz bunu kabul etmediğimiz için bina sahibi bize baskı uygulamaya çalışıyor. Apartmanın zil tesisatını ve güvenlik kameralarını söktü. Bir kiracı, yapılan baskılar nedeniyle evini boşaltmak zorunda kaldı. Biz şu anda kira bedeli olarak bin 500 TL ödüyoruz, bina sahibi kiraları 4 bin TL’ye çıkartmak istiyor. Bizim apartmanda 10 aile yaşıyor ve hiç birimiz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Binanın kapısını, zil ve güvenlik tesisatını tadilat için mi yoksa zamma sıcak bakmayan kiracılara baskı yapmak için mi söktü?

Öncü Haber Merkezi’nin telefonla ulaştığı apartmanın sahibi Kılıçlar Yumurta Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, fahiş kira artışı ile ilgili, “Kira fiyatlarını bin 500 TL’den 3 bin TL’ye çıkartmak istedik. Apartmanın giriş kapısı, zil tesisatı ve güvenlik kameralarını ise, çocuklarımı evlendireceğim için binada tadilat yapmak istedim, o yüzden söktüm” diyerek çelişkili açıklamalarda bulundu.  

Yorumlar (52)
Hüseyin 7 gün önce
Yüzde 25 ev sahibini bu enflasyonda çok büyük zarara uğratıyor.zar zor aldığımız evden gelir elde edemiyoruz.bu mu adalet
TC vatandaşı 2 hafta önce
Arkadaşlar yorum yazdı yanımdaki arkadaşım, yorumu yayınlamadılar şimdi bakalım yayınlancakmı. Bırde çifte standart gördüm, resmen kara propaganda var bu işte
TC.vatandaşı 2 hafta önce
Arkadaşlar bir düzceli olarak yorum yapmak istedim.yorum yayınlanmadı.madem demokratik bir ülkede yaşıyosak bu haber kanalının antidemokrat tavırları hiç hoş değil.
Müşteri 2 hafta önce
Hhemen sigarayı bırakıyorum…
MÜŞTERÎ 2 hafta önce
Fahis fiyatlara hepimiz karsiyiz tabikide lakin,O binanin muhitinde sanirim merkezi bi yer herneyse, gunlugu 1,5 paket sigara parasina geliyorsa kira, bu iste bir terslik oldugu belli zaten.lakin sahis ve firma ismi vererek ayri,birde devamli bu konuyu gundemde tutmalarinda ayri, bir konu olduguda belli .yakinda cikar kokusu.
İnsafli ev sahibi !!! 2 hafta önce
Kiracilar evden ciksin ama ! Dairelerde kapi priz lavabo bataryalari isik ac kapa dugmeleri ne varsa sokup ciksinlar bu adama mübah!! Birde daha haberi yarim yamalak okuyup yorum yapanlar okumayi ogrenin once kira 500 degil 1500 :)
Vatandaş 2 hafta önce
Bide "Müslümanz diye geciniyorsunuz" riyakarlık sizi #kılıçlarapartmnsahipleri
Mal sahibi 2 hafta önce
Kesin ordulu dur bu ihtiyar bunlar çok para göz olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık