banner851

banner614

ARTIK EKMEK VE SİGARA SATAMAYACAKLAR

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, getirilecek yasal düzenleme ile zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçileceğini duyurdu.

Ekonomi 09.01.2022, 18:45
4795
ARTIK EKMEK VE SİGARA SATAMAYACAKLAR

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada zincir marketlere sigara ve ekmek satış yasağı getirilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Kurul’da Mevcut Oda Başkanı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken’nin yanı sıra Özgür Aybaş, Alparslan Aydın ve Ramazan Yalçın başkanlığa aday oldu.

Palandöken yaptığı konuşmada, “Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis'te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak” dedi.

PAZAR GÜNÜ AVM’LERİN KAPATILMASI TALEBİ

Palandöken AVM’lerin pazar günü kapalı olması talebi ile ilgili de konuştu:

Palandöken, “Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM'ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de işyerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım” açıklamalarında bulundu. 

banner844
Yorumlar (6)
Bakkal Sedat 2 hafta önce
Sizin yüzünüzden millette bize sövecek.
Bırak istediği yerden alsın. Sanane
Bakan Düzceli 2 hafta önce
Ulan memlekette bakkal mı kaldı da ekmeği bakkaldan alacağız? Biri şunlara açıklasın.
Çevir kazı yanmasın.. 2 hafta önce
He babam.. aynen öyle.. sigara ve ekmekte kar nedirki.? Habere bak sanarsın ki marsa ayak bastık.! Ekmekle sigaraya gelene kadar ; tekstilden elektroniğe, hırdavattan duvar boyasına kadar ne olacak esnafın hali.?? Yaw laf ola beri gele.!
Düzceli ömer 2 hafta önce
Öyle saçmalıkmı olur.Markete girdiğimde alışverişimi yapıp ekmeğimide alırım.Bir ekmek için niye bakkala gideyimki.
uzaktan 2 hafta önce
şimdi baktım bu efendi tekrar seçilmiş ankara bakkallar odasında. demek ki hala akıllanmamış ankaralı bakkallar. o halde size de bol şans bakkallar.
uzaktan 2 hafta önce
sigara ve ekmek çok mu karlı da satılmasına engel olacaksın efendi. iş 2 kalem mala mı kaldı. esnafa daha güncel ve yararlı önerilerle gelin. öncelikle de o koltuktan kalk git artık. 40 senedir senin suratını görmekten bıktı herkes. beynin fikir üretemez olmuş artık.
0
kapalı