banner851

banner614

ARTIŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Konut satışlarında rekorlar kırılırken, konut fiyatları da hızla artmaya devam ediyor. Peki, bu artış devam edecek mi? Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Keypoint Gayrimenkul CEO’su Tarık Seçkin artan talep, azalan stok ve yükselen inşaat maliyetlerinin konut fiyatlarındaki artışın ana sebebi olduğunu belirtti.

banner619
Ekonomi 30.07.2021, 12:30 30.07.2021, 16:28
639

Pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesi sonrasında emlak sektöründe ciddi bir toparlanma olduğunu dile getiren Tarık Seçkin “Geçen yıl dünya genelinde milyarlarca insan pandemi sebebiyle uzun bir süre evlerine kapandı. Bu durum gayrimenkul ve emlak sektörünü olumsuz etkilese de, kısıtlamaların hafiflemesi ve kısmen kalkması ile birlikte hem satılık hem de kiralık konut piyasasında taleplerin belirgin biçimde arttığını gözlemliyoruz’’ dedi.

Sahil kentlerine ilgi büyük

Koronavirüs salgını ile birlikte sahil bölgelerine olan ilginin de artarak, yüksek satış rakamlarını beraberinde getirdiğini belirten Tarık Seçkin ‘Bu dönemde vatandaşlarımızın daha rahat yaşayabilecekleri sahil kentlerine yerleşme isteği olduğunu gözlemliyoruz. Talebin oldukça fazla olduğu sahil kentlerindeki fiyat artışını önemli ölçüde tetikliyor. Birçok bölgede son 1 yıl içerisinde fiyatların 3 katına kadar arttığını söyleyebilirim’ dedi.

Konut fiyatları artmaya devam edebilir

Dünya genelinde son bir yılda konut fiyatlarının en fazla arttığı ülkenin Türkiye olduğunun altını çizen Tarık Seçkin ‘Türkiye konut fiyatlarındaki yüzde 32’lik artışla dünya birincisi konumuna geldi. Arz önemli ölçüde azalırken, hammadde maliyetleri artmaya devam ediyor. Bu durum önümüzdeki süreçte konut fiyatlarındaki artışın devam etmesine yol açabilir.’ dedi.

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 2 ay önce
Kriz felan yok. Peynir ekmek gibi satiliyor daireler göya pandemi vurmusmus...
her taraftan vatandaş soy 2 ay önce
fiyatlar üç kat da artar on beş kat da artar, bunun bir düzenlesi olmalı, geçen yıl 45 bin tl olan arsa bugün adam 85 bin tl istiyor, bina yapanlardan 25 000 tl alacaklarına önce buna bir çare bulsunlar.