banner851

banner955

“AYLIK ENERJİ TÜKETİMİ 400 KİOWATT’A ÇIKARTILMALI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısının ardından aylık elektrik tüketimini 150 kilowattan, 210 kilowatta çıkartılacağını açıklamasını açıklamıştı. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı ise, beklentilerinin 400 kilowatt olduğunu ve yapılan zammında yüzde 25’lere çekilmesini istediklerini söyledi. Kayıkcı ayrıca, mart ayı içerisinde yapılacak olan DESOB Genel Kurulunda yeniden aday olacağını söyledi.

Ekonomi 01.02.2022, 13:30 01.02.2022, 17:03
1145

Yapılan son zamla birlikte, ekonomik buhrandan geçen esnaf ve vatandaşların elektrik faturaları yüksek gelmeye başlamıştı. Bu nedenle olumlu bir adım atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün kabine toplantısının ardından, aylık enerji tüketimini 150’den 210 kilowatt’a çıkardıklarını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı elektrik faturası düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Enerji Piyasa Düzenleme Kurulu'nun 31/01/2022 tarihli toplantısında; 31/12/2021 tarihli ve 10707 sayılı Kurul Kararı ile mesken alçak gerilim tek zamanlı abone grubu için faturaya esas günlük ortalama 5 kWh olarak belirlenen tüketim miktarının, 1/02/2022 tarihinden itibaren düzenlenecek faturalar için günlük ortalama 7 kWh olarak güncellenmesine karar verildiği belirtildi.

 DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı ise, aylık elektrik tüketiminde beklentilerinin en az 400 kilowatt olduğunu ve yapılan zammın yüzde 25’lere çekilmesini istediklerini belirtti. Yapılan elektrik zammının altından esnaf ve vatandaşların kalkamadığını savunan Kayıkcı, bu konuda yeni bir iyileştirme beklediklerini açıkladı.

“DESOB Genel Kurulunda yeniden aday olacağım”

Kayıkcı Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, mayıs ayında yapılacak olan DESOB Genel Kurulunda yeniden aday olacağını ifade ederek, “Odalarımızın Genel Kurulları devam ediyor. Tabii ki Ocak, Şubat Mart aylarında, bütün esnaf odalarımızın genel kurullarını yapacağız. Mayıs ayında da Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Kurulu olacak. Oda Başkanı seçilen arkadaşlarımızla belirli istişareler yapıyoruz. Bu istişareler sonucunda, tekrar bize görev vermek isteyip istemedikleri konusunda kanaat bizde oluşacak ki; ondan sonra tekrar aday olacağız. Şu anda sorarsanız, evet mayıs ayında yapılacak Odalar Birliği Genel Kurulunda yeniden aday olacağım, arkadaşlarımızın teveccühü bu yönde” dedi.  

“Elektrik zammı ile ilgili mutlaka yeni bir iyileştirme bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan aylık enerji tüketiminin 150 kilowatt’an 210 kilowatt’a çıkarılması kararını da değerlendiren Kayıkcı, “Yapılan son zamlarla ilgili bu işte anormallik gerçekten var. Biz bu serzenişi sadece burada yapmıyoruz, Ankara’da da yaptık. Bizim elektrik zammı ile yaptığımız değerlendirmelerde en az 400 kilowatt alt taban olması lazım ve zammın yüzde 25’lere çekilmesini istiyoruz. Çünkü sebep şudur; devlet güçlüdür, devlet büyüktür. Gerçekten şu an bu zammın zamanı değil. Kış günü çok uzun süre karanlık var, ısı şimdi lazım oluyor. Bunu Ankara’da ilgililere ilettik, üzerinde çalışıyorlar. Ben inanıyorum ki bununla ilgili bir iyileştirme gelecektir, iyileştirme gelmek durumundadır. Yoksa bu iş, bu vaziyette gitmez. Bu konuda anlayış göstereceğimiz bir durum şu anda yok. Belki pandemiden daha çıkmadık bunun etkisi, belki bizler para kazanamıyoruz, bunun etkisi, şu anda paranın çok dönüp karlılığın düştüğünün etkisi. Belki bu iş mayıs ve haziran aylarında olmuş olsaydı, bu kadar dokunmazdı belki. Tamam anladık Türkiye’de bir yüzde 50 devalüasyon yapıldı, bu belli. Bu gerçekten bütün herkesi zorluyor. Biz bu serzenişlerimizi burada yaptık, bunları kabul etmemiz doğru değil. Bunu siyasi olarak, iktidarı, muhalefeti, yetkilisi, partili ve partisiz hiç fark etmez gerçekten çok büyük bir sıkıntı biz bunun altından kalkamıyoruz. Burada çok zorlanıyoruz, bu konuda mutlak iyileştirme bekliyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (18)
Oktay Demirci 11 ay önce
Bakın bakın Sayın kayıkçı ne diyor Aman koltuk gitmesin yoksa Siyah plakalı arabayla çoluk çocuk gezemez evinin önüne çekemez şaka bu insanlar memlekete 10 tane faydalı ne yapmis şimdi söylemeyelim bildiklerimizi ayıp olur
Buğkan 11 ay önce
Türkiyede adaylık siyasi partilerde 4 yıl x 2 kez ve sivil kuruluşlarda 3 x 2 kez olmalı.Digerlerinede şans verilmeli vede işletme körü olmuş veya buraları ciflige cevirmiş anlayış yasayla ortadan kaldırılmalı..
Esnaf 11 ay önce
Ya sen kendi hayatına yön vermezken birde ilk kez açıklamış aday olacağım la ben 5 lira ile bakkala göndermem.
MUSTAFA 11 ay önce
SAKIN HA BİR BAŞKASI GELMESİN NE DEĞERLİ BİR ŞEYMİŞ ŞU KOLTUK YA BU SEDECE DESOP İÇİN DEĞİL TÜM DERNEKLER İÇİN NİYE VARLAR BİR TÜRLÜ ANLAMAM
Dr ali 11 ay önce
Aday ol biraz daha ye iç koltuğu eve götür hatta yanında taşı 2023 sonunuz olcak elbet duzceye ne yaptınız bir gram faydaniz yok
Cihangir 11 ay önce
Öncu adim kadar eminim ysyinlamasin ama icimde kalmasin. Çalmayan,çirpmayan,yemeyen bir başkan. ALLAH YOLUNU AÇIK ETSIN. Adam maaş bile aliyor senelerdir. Agzi olan konussun. 10 bin vardir bu adamin maaşi almamak ne demek ya. HELAL OLSUN VALLAHI.
halk 11 ay önce
birazda genç zihinlere yol açsanız olmazmı şu yapıştığınız koltuklardan artık kalkın yeter gerçekten yeter bu ne hazımsızlıktır koltuğu kaptırmama sevdasıdır sizin gibiler yüzünden memleket ilerleyemiyor
hakkı 11 ay önce
koskoca düzce de bir babayiğit yok mu karşısına çıkacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız