banner851

banner614

BAKAN'DAN YERLİ OTOMOBİL MÜJDESİ!

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin üretim yeri ile ilgili müjdeyi verdi. Akçakoca ziyareti sırasında konuşan Bakan Özlü, yerli otomobilin üretileceği yer konusunda Düzce'nin değerlendirmeye alınacağını açıkladı.

banner846
Ekonomi 14.11.2017, 18:19 15.11.2017, 09:50
2428
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sakarya'nın Karasu ilçesinde katıldığı cenaze töreninin ardından bugün Akçakoca'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. İlçede partililerle bir görüşme yapan Bakan Özlü, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

2 ayrı üretim aşaması var
Yerli otomobil konusunda Düzce'ye müjdeli haberler veren Özlü, açıklamasına iki ayrı üretim aşamasına dikkati çekerek başladı. Yerli otomobilin iki fazlı olan bir proje olduğunu belirten Özlü, ilk 24 ayın tasarım ve şirketleşme aşaması, ikinci 24 ayın ise üretim aşaması olacağını belirtti.  "Çok sayıda ilden talep var"
Henüz yer konusunda kesinleşen bir durumun olmadığının altını çizen Bakan Özlü, "Yeri ikinci fazda değerlendireceğiz. Çok sayıda ilden talep var. Karasu ve Sakarya'dan da var. Konya'dan, Manisa'dan İzmir'den var. Bunları değerlendireceğiz." dedi.

"Düzce de değerlendirilecek iller arasında olacaktır"
Düzce'nin ölçek olarak büyük bir yer olmadığına dikkati çeken Bakan Faruk Özlü, şöyle devam etti: "Düzce'nin geniş arazileri yok. Düzce arazisi çok kıymetli. Bu araziyi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İnşallah ikinci fazda Düzce de değerlendirilecek iller arasında olacaktır."  

"Aşağı yukarı üç bin çalışan olacak"
Son olarak dün kurulduğunu açıkladığı Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konuşan Bakan Özlü, kamulaştırma sürecine geçileceğini belirterek, "Hızlıca  kamulaştırma işlemi yapacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Aşağı yukarı üç bin çalışan olacak." diye tamamladı.

Haber: C. ÜSTÜNER
 

Yorumlar (20)
Ebrar betul 4 yıl önce
Merhabalar iyi yayınlar abi biz marketteki kızlar
cemil 4 yıl önce
BUGÜNE KADAR DOĞRU DÜRÜST NE YAPILDI DÜZCEYE OTOMOBİL FABRİKASI YAPILSIN.DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇEN SAYIN YETKİLİLER BU HAYAL MAHSULÜ BİR FABRİKA.DÜZCEYE KADAR SIRADAKİ İLLERE VERİLİR BU İŞ.BİZ HAVADA BULUT BU İŞİ SEN DÜZCE UNUT
Hsyn 4 yıl önce
2000 lı yıllarda jet Fadıl vardı yanlış değilsem arabanın ismi bile belliydi imza adındaydı yanılmıyorsam üzerinde 18 sene geçti şimdide kaç sene geçer bilmem sağlıcakla
reisin arkadaşı 4 yıl önce
sayın bakan beyi düzcede üretim konusunda çok isteksiz olduğunu hissediyorum.
a-s 4 yıl önce
sayın bakanımız kibarlıgından dolayı kimseyi kırmak istemiyor ama her işin de bir mantıgı var.sayın basınımızda işkenbeyi kübradan atıyor düzcede üretim olucakmı yapmayın yazıktır günahtır.
a-s 4 yıl önce
arkadaşlar biraz mantıklı olalım.bursada sakaryada istanbulda vs.vs.ire yerlerde hali hazırda araba üretimleri yapılırken .alt papı sorunları olmayan bu şehirler dururken Allah aşkına neden düzcede üretim yapılacak mantıgıne .
Aziz 4 yıl önce
Bence Sayın bakanımız da Düzceli olduğu için Fabrikanın Düzce ye alınması pek yakışık almaz.Yerli otomobil üretelim de hangi ilimizde olursa olsun.Düzce yi de özellikle Tarım sonra da Turizm alanında kalkındırmak daha mantıklı olmaz mı?
murat 4 yıl önce
düzcede yoğun bir sanayi kirlenmesi var fabrikaların bacalarından çıkan zehir vatandaşı akciğer kanserine taşıyor,hava kirliliğinden astım,koah aldı başını gidiyor siz hala düzcede fabrika diyorsunuz.artık akıllanalım be..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın