banner851

banner955

BAKAN DUYURDU!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3600 ek gösterge konusundaki çalışmanın devam ettiğini söyledi. Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın gündemlerinde olmadığını söyledi. Selçuk ayrıca dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacağını, Şubat ayında aylıklara yansıyacağını belirtti.

Ekonomi 19.01.2019, 11:42 20.01.2019, 18:30
2396

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3600 ek gösterge çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin ise gündemde olmadığını açıklayan Selçuk, gelecek hafta şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamalarını gerçekleştirecekleri müjdesini verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, muhabirlerle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda bir yandan sohbet edilirken bir yandan da Bakan Selçuk basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Çalışma hayatına dair önemli açıklamalarda bulunan Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme konusunda, "Gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında" dedi.

Emekli maaşlarına da değinen Selçuk, dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacağını belirterek, Şubat ayında bunun aylıklara yansıyacağını söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzmanlarıyla birlikte çalışan AK Parti Grubu'nun önümüzdeki günlerde Meclise sunacağı ve 1 milyon 600 binin üzerinde çalışanı ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde gelinen son noktaya ilişkin de bilgi veren Bakan Selçuk, "3600 ek gösterge çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve bakanlıklarımızla devam ediyor" dedi. (hürriyet.com)
 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (25)
HESAP 4 yıl önce
Yanlış hesap 31 MART dan geri dönecektir onlarda bizim gündemimizde olmayacak
nsm 4 yıl önce
bunlarin 'calisma' dedikleri sey sadece bir secim 'oyalamasi' dir. bu arkadaslar meclise verilen EYT önergesini reddettiler, bunu sakin unutmayin. yoksa yine kandiracaklar sizi.
ErsinBey 4 yıl önce
Bakan hanıma helal olsun 31 marta görüşelim yapılan hataları kim olursa olsun seçimde hakkınızı verecek seçmen
Apsuva 4 yıl önce
Eyt lilere laf söyleyen insanlar batarız diyenler vekillerinizin maaşlarına arabalarına haklarına haf söyleyin kölelik yapmayın azıcık başka kanallar izleyinki ülkenin halini öğrenin
Tezat yokmu? 4 yıl önce
Bankalar bile 60 yaşı için ölüm riski var diyerek kredi vermiyor veya zorluk çıkarıyor. Ama devlet, emekli olmak isteyince 60 yaş genç, illa 65 yaşını bekle diyor...
Suriyeliye 40 milyar dola 4 yıl önce
Suriye'lisine verince, Başkana bakana vekile %26 zam yapınca ülke batmıyor ama Emeklilik prim gününü tamamlamış ancak yaşa takılmışa gelince Ülke batar..40 milyar doları Suriyeliye yardım.
azcık 4 yıl önce
azıcık kanunları okuyan bir millet bir gençliğimiz olsa emekliliğin hak olduğunu bilese emekli olunca %35 ten emekli maası bağlanacagını 68 yaşına kadar çalışmak zorunda olduğunu bilse.açın kardeşim ssk ne kadar emekli maası alıcam sayfasını görün anyayıda konyayıda.Geleceğimizi 7 göbeğe kadar çalmışlar haberiniz yok
Akın 4 yıl önce
AKP NİN SONUNU EYT LİLER GETİRECEK BU MİLLET KERİZ DEĞİL
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık