banner851

banner614

BAKAN TURAN OTELİ AÇTI!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’de yeni hizmete giren işletmelerin açılışını yaptı. İlk olarak Düzce Valiliği yanında bulunan Turan Otelin açılış kurdelesini kesen Bakan Özlü, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Düzce’nin 2. Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki son duruma ilişkin bilgi veren Bakan Özlü, Eski Sanayi Çarşısı alanına büyük bir spor kompleksi yapmayı planladıklarını açıkladı.

banner619
Ekonomi 27.11.2016, 17:42 29.11.2016, 10:41
4937
BAKAN TURAN OTELİ AÇTI!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Camikebir Mahallesi, Düzce Valiliği yanında bulunan Turan Otel’in açılışını yaptı. Açılışa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in yanı sıra çok sayıda iş adamı ve davetli katıldı. Bakan Özlü Turan Otelin açılışında yaptığı konuşmasında "Düzce'ye böyle güzel ve modern bir yatırım kazandıran işadamı Selehattin Turan'ı tebrik ediyorum." dedi. 


‘Hayırlı olsun’ dilekleriyle açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından otelde incelemelerde bulunan Bakan Özlü, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.“Türkiye, Dünya’da önemli bir üretici”
ÖTV’ye gelen zamların otomobil satışlarını etkileyip etkilemeyeceği konusunda soru yönelten gazetecilere Bakan Özlü, şu yanıtı verdi: “Hayır etkilemeyecek. Çünkü geçen sene otomobil satışımız 1 milyon 359 bin adetti. Otomobil üretiminde Türkiye, Dünya'da önemli bir üretici.”  

“Türkiye'yi hiç etkilemez”
Avusturya Parlamentosu'nda alınan Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması yönünde kararı da değerlendiren Bakan Özlü; “Onunla ilgili açıklamalar yapıldı. Avusturya ile çok ciddi bir savunma sanayi işimiz yok. O yüzden birincisi Türkiye'yi hiç etkilemez. İkincisi, Türkiye kendi savunma sistemlerini yapabilen bir ülke.” diye cevap verdi.

“O araziye kentsel dönüşüm gerçekleştirelim”
Düzce’de Camikebir Mahallesi’nden sonra ikinci kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen eski sanayi sitesindeki çalışmaların son durumuna yönelik soruya ise Bakan Özlü şu cevabı verdi: “Kentsel dönüşümdeki son durum; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile anlaşmaya çalışıyoruz. Düzce'de bir büyük spor kompleksi olsun, bizde o araziye kentsel dönüşüm gerçekleştirelim. Akif Çağatay Kılıç’la birlikte bir toplantımız olacak. O toplantıda bir karar alacağız.”

“Kocaeli'ndekinin benzeri bir sistemi Düzce'ye kuracağız”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, milletvekili adaylığı döneminde açıkladığı modern hayvan barınakları projesine ilişkin de açıklamada bulundu. Bakan Özlü, “Hayvanlar için yaşam alanı için yer bakıyoruz. Epey bir çalışma yaptık. Bu konulardan en önemlisi yer konusuydu. Yer konusunu çözmek üzereyiz. Kocaeli'ndekinin benzeri bir sistemi Düzce'ye kuracağız. Bir büyük alan olacak. Bu konuda Orman Bakanlığı da yardımcı oluyor. Son durum da yer seçim aşamasındayız.”

Bakan Faruk Özlü, daha sonra Kültür Mahallesi’ne giderek Mehmet Akif Caddesi üzerinde hizmete yeni giren Bronze Steak House isimli bir restaurantın açılışını gerçekleştirdi.


Yorumlar (8)
nsm 5 yıl önce
dua edin. saat kulesi de yapabilirdi.
kamil 5 yıl önce
çok teknolojik otel
Fakir 5 yıl önce
Siz zenginlerle ilgilenini fakirler olamasa şimdi ne oldunuzdu. 15 temmuz gecesi meydanlarda hiç zengin yoktu. Ondan sonra biz vatandaşın yanındayız. bırakın bu demogojeyi haydi ordan.
kaynaşlı 5 yıl önce
sayın bakanım kurugöle ve çevresine acil 5 yıldızlı otantik oteller yapılması lazım fenerbahçeyi izlemeye gelen taraftarlardan tutun da offroad, motokros ve diğer önemli organizasyonlar ve etkinlikler için gelenler düzcede konaklama sıkıntısı yaşıyor çoğu boluya gidiyor düazce merkeze 4- 5 yıldızlı büyük oteller lazım zincir oteller gibi örnek otel bunun için siz değerli büyüklerimiz lütfen düzceye bu anlamda büyük yatırımcı getirirsin saygılar
Fındıkçı 5 yıl önce
Müdahale alımı müjdesini ne zaman veriyorsunuz sayın bakan
hammer usta 5 yıl önce
onlara biz sandıkta cok güzel müjde verecegiz onlar görmedim duymadım bilmiyorumu oynamaya devam etsinler bakalım
eski sanayi esnafı 5 yıl önce
Sayin bakanımız esnafı mağdur etmeden gerekli olanı yapın ama sabayi esnaflarinda sesini duyunuz. Şu an eski sanayi esnafinin yüzde seksani kiracı ve mevcut küçük sanayide dükkanları yoktur Lütfen bu konuda esnafı bir dinleyelim ve yardımcı olalım saygilarla
ali veli Kırklareli 5 yıl önce
Sayın Bakan döneminde bu proje gerceklesmezse bidaha hiç olmaz sanayi de verin esnafın ve mal sahibi hakkını yapın dönüşümü o proje düzce yi ayağa kaldirir o civarı Hamidiye Mah dahil ucurur çünkü oralar düzce nin en değerli yeri devamlı gelişime açık camikebir gibi dar alan degil E5 üzeri ve marka değeri yüksek