banner851

banner614

BAKAN ZÜMRÜT SELÇUK AÇIKLADI

banner619

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1.000'er TL nakdi destek ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

banner846
Ekonomi 19.04.2020, 16:40
4119
BAKAN ZÜMRÜT SELÇUK AÇIKLADI
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, ilk desteğin, düzenli sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye 1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldığını anımsatan Bakan Selçuk; "Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlarımızı desteklemek için oluşturduğumuz Sosyal Destek Programımız 3 fazdan oluşuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz 2.3 milyon haneye Faz 2 kapsamında 1.000 TL nakdi yardım yapıyoruz" diye konuştu.

"NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ BUGÜN YATIRILDI"

İlk destekte olduğu gibi, bu hanelerin hali hazırda Sosyal Yardımlar sisteminde kayıtlı olduğundan herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını vurgulayan Selçuk; "1.000 TL nakdi destek ödemesi bugün, bu hanelerimizin PTT hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu yardımlar da yine bir önceki yardımda olduğu gibi, bulaş riskini azaltmak için evlere götürülerek, elden teslim ediliyor." dedi.

FAZ ÖDEMELERİ İÇİN BAŞVURU ALINACAK

1. Faz 1000'er TL ödemeleri için başvuruların e-devlet üzerinden alınmaya başlanacağını da belirten Bakan Selçuk: "Faz 3 kapsamındaki ödemeler kişi bazlı değil; hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bunu tek başvuru olarak değerlendireceğiz." ifadesinde bulundu.

Bakan Selçuk,3. Faz kapsamındaki ödemelere ilişkin tarihleri ayrıca açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (8)
Motorcu 1 yıl önce
Boş yere koltuk işgal eden bakan yine konuştu.
Bir vatandaş 1 yıl önce
Virüs
Seksen1 1 yıl önce
“Kim bu ümmetin başına amir olarak geçtikten sonra adaletten şaşarsa, Hz. Allah onu yüzüstü cehenneme atacaktır.” – Camiu’s-sağir.c.1,hds:479
Seksen1 1 yıl önce
Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır:

“Öyle bir zaman gelecek ki bütün insanlar ribâ ile iş yapacak. Ondan sakınanlar dahi tozuna bulaşmak durumunda kalacaklar.” (Nesâî, Büyû 2; İbn-i Mâce, Ticârât 58; Ahmed, IV, 494; Beyhakî Sünen, IV, 275)
bulent 1 yıl önce
1000 tl nedir yahu
Mete 1 yıl önce
55 yaşın üzerinde 5000₺ nin altında gelir ve kronik rahatsızlara verilen destek mi ?
İnsanları kandırıyorsunuz 1 yıl önce
Bu hastalık nedeniyle iş yerleri kapanan bir sürü esnaf var, onlara neden yardım yapılmıyor. Zaten bir şekilde maaş alanlara veriyorsunuz da işi gücü olmayanlar bir sefer verseniz onlarında gönlünü yapsanız iyi olmazmı.
Hüseyin 1 yıl önce
1000 tl ancak faturaları öder kira kredi kartları yeme içmeyi kesinlikle karşılayamaz
23°
açık