banner851

banner955

BAKANLIK DUYURDU!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlatılan kamu spotunda, alınacak bir takım önlemlerle enerjide yıllık 700 liraya kadar tasarruf yapılabileceği belirtildi.

Ekonomi 08.01.2019, 11:38 10.01.2019, 12:06
4153
BAKANLIK DUYURDU!
banner1032

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, "Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın" sloganıyla hazırlatılan kamu spotunda, alınacak birtakım önlemlerle enerjide yıllık 700 liraya kadar tasarruf sağlanabileceği belirtildi.

 
Yüzde 28'e kadar tasarruf sağlanabilecek

Bakanlık, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ipuçlarını, yayınladığı kamu spotuyla duyurdu. Çocuklarda enerji verimliliği hakkında bilinç oluşturma, yetişkinlerde ise farkındalık yaratma amacıyla diğer kamu spotlarından farklı olarak 3D animasyonlar da kullanıldı. Söz konusu spotta, bina yalıtımı, aydınlatma ve tüm ev aletlerinde verimli ekipman dönüşümüyle faturalarda bir yılda yüzde 28'e kadar tasarruf sağlanabileceği vurgulandı.
 

700 liraya yakın tasarruf

Kullanılmayan elektronik eşyaların prizden çıkarılması gerektiği belirtilen kamu spotunda, ortam sıcaklığını 21 dereceye düşürmek ve fazladan yanan ışıkları söndürmek gibi önlemlerle yılda 700 liraya yakın tasarruf edilebileceği belirtildi. Sloganı, "Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın" olan spot hafta boyunca ülkede enerji verimliliğine dikkati çekecek. (Kaynak: HABERLER.COM) 


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (19)
Düzceli 4 yıl önce
Elektriki fatutasında 30 tl dağıtım bedeli nedir...Sedaş dağıtmasın artık hangi trafodan alıncaksa gidip kendimiz alalım...
Yalçın Ozan 4 yıl önce
Bunları zaten yapıyoruz nedense daha yüksek geliyor. Biz bunları uygularken kaçak kullananlar artıyor.
vatandaş 4 yıl önce
Bu ülkede tasarrufu sürekli halktan isteyen yönetim biçimi kendi itibardan tasarruf olmaz sözlerini hatırlasınlar
Toki Metek 4 yıl önce
Millet metek toki'den;ısı merkezi sistem diyerek daire aldı.Blok ısı yalıtımı mükemmel.Fakat Bireysel ısınma için ortak karar alınıp,daireler arası yalıtım yapılması gerekmekte.Mevcut durumda,yakan değil,yakanın üst katı ısınıyor.
X 4 yıl önce
Tasarruf yapın diyene bakın
Vatandaş 4 yıl önce
Olmayan parayla tasaruf mu olur
Şahin 4 yıl önce
Vayyybeeee!!!
Tasarruf heeee..?
Sabahlari gun ışidiği halde mahalle sokak lambalari, d655 akcakoca yolu aydinlatma lambalari vs hala yanarsa belediye nasil tasarruf etsinki???
Bilmem anlatabildimmi???
neymiş neymiş 4 yıl önce
ilk önce siz elektrikdeki hırsızlığı durdurun kullanmadığımız elektriğin faturasını ödemek is-te-mi-yo-ruz ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı