banner851

banner614

BAŞBAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Başbakan Yıldırım, esnaf buluşmasında ÖTV'nin tüm ticari araçlarda kaldırılması için ilgili bakanlıklara talimat verdiğini belirtti.

banner619
Ekonomi 24.01.2018, 18:46 26.01.2018, 11:11
2798

Başbakan Binali Yıldırım Ankara'da TESK binasında 81 ilin Esnaf Odaları Birliği Başkanlarının katılımıyla düzenlenen 'Esnaf Buluşması' toplantısında ÖTV'nin tüm ticari araçlarda kaldırılması, esnafın tabi olduğu basit usul vergisinin kapsam dışı bırakılması yönünde çalışma yapılması için ilgili bakanlıklara talimat verdiği öğrenildi.

ÖTV MÜJDESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK
Başbakan Yıldırım'ın toplantıda, esnaf sanatkarlarla ilgili önemli mesajlar verdiğini kaydeden Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, "Özellikle sabahın seyrinden akşamın geç saatine kadar direksiyon başında ekmeğinin mücadelesini veren ticari araç sahibi esnaf sanatkarlarımız için tüm ticari araç alımlarında ÖTV'nin kaldırılması için ciddi bir çalışma başlatıldı. Bunun müjdesinin önümüzdeki günlerde açıklanmasını bekliyoruz.

BASİT USUL VERGİ KAPSAM DIŞI
Yine Başbakanımız el emeği göz nuru esnaf ve sanatkarlarımızın tabi olduğu basit usul verginin tamamen kapsam dışı bırakılması için çalışma yapılması talimatı verdi.

Daha önce hükümet nezdinde yaptığımız görüşmelerde yıllık geliri 8 bin liranın altında olan esnafımız basit usule tabi tutulmuştu. Bu usule tabi esnafımızın ülke ekonomisine katkısı yüzde 0.5 oranında. Yani yüzde bir bile değil. Bizde bu oranın tamamen kapsam dışı bırakılması talebinde bulunduk. Başbakanımızda bunun çalışmasının yapılması için Maliye Bakanlığına talimatlarını verdi" dedi. (Kaynak: haberler.com)

banner844
Yorumlar (9)
murat 4 yıl önce
asgari ücretten de vergiyi kaldırsanız bide
sormak istiyorum 4 yıl önce
sayın cumhurbaşkanı ve başbakan asgari ücretten kestiğiniz vergileri ne zaman kaldıracaksınız.bu ülkede mağdur olan taksici esnafı değil asgari ücret ile çalışanlardır.
Ne müjdesi 4 yıl önce
Eyyy vatandaş 16 yılda zamlarla seni kanser yaptık. Ama bana yine oy verin kanseri vereme dönüştürecez gibi bir şey. Biz asıl yarayı kesip atacağız inşAllah...
düzceli 4 yıl önce
siz değil yarayı kesip atmak, bant yapıştıramazsınız...
Yine bi gülme aldı. 4 yıl önce
16 yıldır Ülkeyi kim yönetiyo. Bütün vergileri tavan yaptıran siziniz. Sanki CHP yaptı zammı ya, şimdi indirecez vaatleri. Düşün artık yakamızdan zamlarınızı da alın gidin.
:):):) 4 yıl önce
düzceli çok komiksin.bak sesli gülüyorum sana duyuyormusun
düzceli 4 yıl önce
çarkçı kemalgillerdensin belli :))) beni de bi gülme aldı... bi daha söylesene 16 yıldır ülkeyi kim yönetiyo...ağzınızla söylüyosunuz 16 yıldır karşınızda duramıyoz diye...bak bi daha güldüm...
Vatandas 4 yıl önce
Para kaAnandan alma vatandaştan al ticari den 2 kat al vatandaştan alma
tufan 4 yıl önce
aylardir sifir otomobil satilmiyor duser tabiki ayni sekilde insanlar biraz kulanmasa akaryakittaki vergilerde geriler..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın