banner851

banner614

BAŞBAKANDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücretin asla enflasyonun altında olmayacağını belirten Başbakan Yıldırım, taşeron düzenlemesiyle ilgili de henüz içeriğin ve kimlerin dahil olup olmadığının belli olmadığını açıkladı.

banner619
Ekonomi 18.12.2017, 11:02 19.12.2017, 11:36
3719

Bangladeş ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yıldırım, Asgari ücretin asla enflasyonun altında olmayacağını belirtirken taşeron düzenlemesiyle ilgili de henüz içeriğin ve kimlerin dahil olup olmadığının belli olmadığını açıkladı.

Asgari ücret
Asgari ücret yeni sene girmeden önce işçi-işveren ve hükümet ilgili bakanlığımız arasında yapılan müzakerelerle belirleniyor. bu noktada TÜRK-İŞ teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak daha sonra taraflar bir araya gelecekler, en uygun şekilde tarafları bakanlığımız bir araya getirecek. En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak."

Taşerona kadroda yeni düzenleme
Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Biz henüz daha içeriği nedir, kimler vardır, böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin. (Kaynak:haberler.com)

banner844
Yorumlar (11)
Yuri 4 yıl önce
150 tl zam maksimum...
Burak 4 yıl önce
Zam değil asgari ücrette indirim yapıyoruz deseniz yine aynı yine alkışlayacak şakşakçı çok bu ülkede.Neymiş yok kudüsmüş yok suriyeymiş müslümanları kolluyormuşuz sen önce aç karnını doyurda ondan sonra bakalım
değişiklik yapalım 4 yıl önce
Farkındalık yaratmak için 2018 de Asgari ücret ve emekli maaşlarını vekil maaşına çıkaralım, vekil maaşlarınıda asgari ücrete indirelim.. Sadece bir yıl VARMISINIZ?
Temel6181 4 yıl önce
Şahsen ben zam istemem asgari ücret e 1 verir bizden 5 alır yazıklar olsun...
vergilerle geçinmeye çalışan bi ülkeyiz. ....
nsm 4 yıl önce
vay beeee. ne kiyak ama degil mi? enflasyon oraninda hem de. hangi enflasyon? tüik enflasyonu mu, yoksa mutfaktaki enflasyon mu? tabii mutfak ile garibanin mutfagini kastediyorum, sarayin degil. saraya göre bir sorun yok,örtülü ödenek var.
ücretli öğretmen 4 yıl önce
peki ücretli öğretmenlik maaşları asgari ücret bile değil.Bu ne olacak?
Gecensene 4 yıl önce
Gecensene gördük zammı bu senede görürüz
çilmi 4 yıl önce
vergilere gelince neden enflasyon oranında yapacağız denmiyor .vergilere 25 -3 enflasyona gelince 3-5 hayırlı olsun demek lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın