banner851

banner614

BAŞKAN'IN RÖTARI BU YÜZDENMİŞ!

Maliye Bakanlığı'ndan gelen Mali Hizmetler Uzmanı, Düzce Belediyesi'nin defterlerini mercek altına aldı. Bakanlık görevlisinin incelemesi nedeniyle Başkan Keleş'in Amerika gezisinin rötara uğradığı gündeme geldi.

banner619
Ekonomi 09.05.2016, 15:35
3637
BAŞKAN'IN RÖTARI BU YÜZDENMİŞ!

 İki yıllık bütçeyi inceledi

 

Düzce Belediyesi, geride kalan haftayı denetimle geçirdi. Maliye Bakanlığı'nın görevlendirdiği uzman, belediyenin mali defterlerini incelemeye aldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün çalışmalarını, belediyenin gelir ve giderlerini, kuruma ait taşınır ile taşınmazların sayısını ve arsaların ölçüsünü tek tek not eden Mali Hizmetler Uzmanı'nın bir kaç gün boyunca Düzce Belediyesi'nde araştırma yürüttüğü öğrenildi. Başkan Keleş'in koltukta olduğu dönemi kapsayan iki yılın bütçe tahminlerini içeren idare bütçesini inceleyerek mali kontrol yapan bakanlık görevlisi ayrıca, diğer mali iş ve işlemleri de mercek altına alarak bunları rapora döktü.

 

Kaşıkoğlu ile karşı karşıya gelmişti

 

İlk başkanlık döneminde denetim komisyonu raporu yüzünden başı ağrıyan ve aynı partiden olmalarına karşılık dönemin Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile karşı karşıya gelen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in planlı Amerika gezisine bakanlık incelemesi nedeniyle geç katıldığı iddiası da gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl belediyeye lüks makam aracı alınması nedeniyle Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun hakkında inceleme yaptığı Başkan Keleş, ilk başkanlık döneminde de bazı incelemelerin odağı olmuştu. Şimdiye kadar herhangi bir usulsüzlük tespiti ile karşılaşmayan Başkan'ın bakanlık yetkilisinin belediye hesaplarını araştırması sırasında bizzat belediyede bulunmak istediği ve buna bağlı olarak da Amerika'daki başkanlara geç eşlik ettiği öne sürüldü.

banner844
Yorumlar (8)
düzceli 5 yıl önce
Arkadaşlar, BİMER - Başbakanlık servisi üzerinden yapın şikayetlerinizi. Vatandaş olarak varsa bir rahatsızlığınız, hangi kurum hangi merci ile ilgili olursa olsun BİMER'de olsun kaydı. BİMER'de açılan kayıtlara cevap vermek zorundalar. Eninde sonunda bir cevap ve çözüm bulmak durumundalar.
Çevrenizde gördüğünüz hukuksuzluk olsun, belediyenin yapmadığı işler, ne varsa yazın. Sonuçta maden her yeri mahalle yapıp bünyelerine katıyorlar. Madem çoğunluğun oyuyla geliniyor makamlara, o makamların hakkını verecekler. Öyle yağma yok.
MUHTAR 5 yıl önce
ELBET HESAP SORULACAK.
ferhat. 5 yıl önce
DÜZCE YE İYİ GELECEK HE ;NEZAMAN UYANACAKSINIZ, KESTİREMİYORUM ALLAHIM ESİRGESİN NE DİYİM
invatauf 5 yıl önce
bir kaç belediye personeli bedelli yapıp parasını belediyeye ödetti şimdi koruyucu hamileri de yok devlet iseniz devlet gibi davranın bulmama gibi bir şansınız yok belgeleri BİMERE gönderdim ne kadar dürüstsünüz hep beraber göreceğiz
Ümit Ergün 5 yıl önce
Düzcenin bağımsız medyasının olmamasının bedelidir. Herkes bir taraftan birilerine bağlı. Çözülecekse medya kanalı ile çok rahat çözülür. Şikayet yöntemi ise bence faydasız. Çünkü ulaşacağınız yerde de bunlara perde olanlar var. Cesur kimseleri bulmanız gerekir. Tabi bağımsız da olmalı.
Lütfi 5 yıl önce
Müfettiş gelmişte çok işolmuş o üç beş müfettişi atlatamazsa sırıtıp dururmu ama şunu unutmayın ki ilahi a daletin müfettişlerini atlatamayacak ben oy verdim hakkımı helal etmiyorum
Minareyi çalan kılıfını u 5 yıl önce
Eğer bu durumlar yaşanırken bilen gören duyan şahit olan rahatsızlık duyup bunu kayıt altına almalı.Çünkü minareyi çalan kılıfını uyduruyor, prosedürü düzüyorlar.Ama unutuyorlarki prosedür düzemeyecekleri bir hesap kitap ahiret var.Hırsızlar için yaşasın cehennem..
terazi 5 yıl önce
Şikayetler sonuç veriyor. Düzceliler. Durmadan şikayetlerinizi Genel merkeze, ve Bimere ve Etik kuruluna her yere gönderin, yakında görevden alınacaklar.