banner851

banner614

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda; okulların bakım, onarım ve temizliği için Toplum Yararına Proje kapsamında 125 kişinin 3 ay süreyle işe alınacağını duyurdu. Başvuru şartları da açıklandı.

Ekonomi 13.01.2022, 18:15
5902
BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda; okulların bakım, onarım ve temizliği için mevcut çalışan TYP çalışanlarına ilave olacak şekilde 125 kişiye yönelik 3 ay süreli Toplum Yararına Programı uygulanacağını duyurdu.

Başvurular 24-30 Ocak arasında alınacak

1 Mart ile 30 Mayıs tarihleri arasında 3 ay süreli uygulanacak programın başvuruları 24 Ocak 2022 başlayacak 30 Ocak 2022’de de sona erecek. Projede çalışmak isteyen kişiler müracaatlarını ALO 170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) çevrimiçi olarak yapılabilecektir. COVİD-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle kurumdan başvuru alınmayacak.

Asgari ücret ödenecek

Program süresince, 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında olacak katılımcılara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacak. Program dâhilinde başvuru şartlarını sağlayan ve çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

İŞKUR TARAFINDAN DUYURULAN AŞVURU ŞARTLARI ŞÖYLE:

- İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

- Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

- İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

- İl sınırları içinde ikamet etmek,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç),  şartlarını taşımaları gerekmektedir.

- Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacaktır.

- Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacaktır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacaktır. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecektir.

- Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde BAĞ-KUR’lu olanlar programa katılamazlar.

- Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamazlar.

- Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamazlar.

Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı