banner851

banner955

BAŞVURU SÜRESİ SAATLER SONRA BİTECEK

Düzce’de binlerce vatandaşın yararlandığı kamu alacaklarına yönelik yapılandırmanın uzatılması çağrısı geldi. Esnaf kesimi, yapılandırma başvuru süresinin bitimine saatler kala taksit ödemelerinin gelecek yıl başlaması talebinde bulundu.

Ekonomi 29.09.2021, 10:49
1370
BAŞVURU SÜRESİ SAATLER SONRA BİTECEK

Düzceli esnafın beklentisini yine en üst makam olan konfederasyon sesli dile getirdi.

Devletin alacaklarını tahsil edebilmesi için yapılandırma süresinin uzatılması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yapılandırma başvuru süresinin bitimine 1 gün kala 1 milyona yakın başvuruda 51,5 milyarlık borç yapılandırılmış durumda. 2 Milyon esnafımızın tamamının bu imkandan faydalanabilmesi ve devletimizin borçların tamamını tahsil edebilmesi için eylül sonunda bitecek olan yapılandırmanın başvuru süresi yılsonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri gelecek yıl başlamalı.” dedi.

“ESNAFIMIZ BORÇLARINI ÖDEMEK İSTİYOR FAKAT TOPARLANMIŞ DEĞİL”

Esnafın borçlarını ödemek için çabaladığını fakat henüz gelirlerini toparlayabilmiş olmadığını hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, “Gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları için getirilen yapılandırma imkânının başvuru tarihi birkaç gün sonra sona erecek. Esnafımız normalleşme yaşadığımız bu süreçte ancak kendisini toparlayabilme çabasında. Dolayısıyla borçları ödemeye sıra gelmiyor çünkü hem kazancı tam anlamıyla eskisi gibi değil hem de birden fazla yere borçlandı. Birikmiş borçların kısa sürede kapatılması mümkün değil. Tüm esnafımızın bu yapılandırma imkânından faydalanabilmesi ve devletimizin alacaklarını tahsil edebilmesi için, yapılandırma başvuru süresi yılsonuna kadar uzatılmalı ve yapılandırmanın taksit ödemeleri 2022 yılında başlamalı. Esnafımız da borçlarını ödemek istiyor devletimizin de alacaklarını tahsil etmesi gerekiyor. Bunun mümkün olabilmesi için bu süre uzatımını esnafımız dört gözle bekliyor.” şeklinde belirtti.

banner844
Yorumlar (1)
Avni 1 yıl önce
Esnaf devletten vergi kacirmak icin akla kapayi seciyor..saniyormusunuz siz esnaf devlete vergi oduyor..fis fatura lasiyormu..hayir.ama altlarindaki araba o bicim.ictikleri siga.ellerinde telefon.? Bir mali 1 e 10 satarlar
Devleti nasil yontariz onun hesabini yaparlar...biz biliyoz bunlarin gozu doymaz.sonrada aglamaya baslarlar.
Yeni Sayımız