banner851

banner614

BAŞVURULAR BAŞLADI

banner619

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, Tarımsal Danışmanlık Hizmeti Sunan Kişi ve Kuruluşların Destekleneceğini açıkladı.

banner846
Ekonomi 09.07.2014, 11:27
236
BAŞVURULAR BAŞLADI
banner844

Ülkemizin tarımsal yayım ve danışmanlık sisteminin çoğulcu, etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere, tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların desteklenmesi amacıyla Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında 2014 Yılı Tebliği 4 Temmuz 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu söz konusu Tebliğ ile Yönetmelik ve Uygulama Esasları kapsamında tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların, hizmet sundukları her işletme için yıllık 600 TL tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesi yapılacağı’ söyledi.


İl Müdürü Kabaoğlu, ‘’desteklemeden faydalanmak isteyen kişi ve kuruluşların 22 Ağustos 2014 mesai bitimine kadar istenen belgeler ile birlikte, tarımsal danışmanlık hizmet bürosunun bulunduğu İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize müracaat etmeleri gerekmektedir’’ dedi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

Yorumlar (0)