banner851

banner614

BAYANLARA İŞ İMKANI

banner619

Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Çay Mahallesinde bulunan ve Sağlık Müdürlüğünden tahsis edilen prefabrik binaya Hanımeli adı altında simit, poğaça, pasta, börek yapımında kullanılmak üzere fırın açıldı.

banner846
Ekonomi 20.01.2010, 15:50
216
BAYANLARA İŞ İMKANI
banner844

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfından sorumlu Vali Yardımcısı Ramazan Şahin: “ SYDV'nin yaptığı projeler kapsamında buraya fırın açtık.
SYDV'ye bağlı olan ailelerimizin geçim kaynağı bulabilmeleri için Çay Mahallesinde kullanımda olmayan bir binaya gerekli donanım malzemelerini vererek fırın açmayı planladık ve planlarımızı gerçekleştirdik. Burada 20 bayan vatandaşımız fırında üretilebilecek tüm unlu mamüllerini üreterek para kazanmaya çalışacaklar. Biz başlangıç olarak belli başlı bazı yerlerle görüştük ve buradan unlu mamüllerin alınmasını istedik. Burada çalışanlar gece gündüz iki vardiyada çalışıyorlar. 20 Bayan vatandaşımız aylık 500 TL'lik bir geçim kaynağı kazanmış oldular. Burada ki ticareti daha da üst seviyeye ulaştırmaları halinde aylık maaşları bin beş yüz TL'ye kadar çıkacaktır. Vakfımız tarafından buraya 60 bin TL'lik bir yardımda bulunduk. Bu gibi projeler ile birlikte işsizliği azaltıcağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu