banner851

banner955

BAYRAM ÖNCESİ EN ÇOK ŞİKÂYET EDİLEN KONUYDU

Bir yılda fiyatı 3 katını geçen akaryakıt ve diğer giderler nedeniyle ulaşım ücretleri de katlanırken CHP Gençlik Kolları, Ramazan Bayramı öncesi üniversite öğrencileri için 81 ilde eş zamanlı Askıda Bilet kampanyası başlattı.

Ekonomi 21.04.2022, 10:30
2435
BAYRAM ÖNCESİ EN ÇOK ŞİKÂYET EDİLEN KONUYDU

Bir yılda fiyatı 3 katını geçen akaryakıt ve diğer giderler nedeniyle ulaşım ücretleri de katlandı.

11 ayın sultanı Ramazan ayının yavaş yavaş sonuna gelirken, farklı şehirlerde üniversite öğrenimi gören öğrencilerin memleket yolculuğu planlamaları başladı.

Öğrencilerin en çok şikâyet ettiği konu ise altından kalkamayacakları seviyelere çıkan otobüs bileti ücretleri oldu.

CHP’den ‘Askıda Otobüs Bileti’

Bu durum karşısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları, yaklaşan bayram öncesi öğrencilerin ulaşım ücretlerine katkı sunmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı "Askıda Otobüs Bileti" kampanyası başlattı.

askidagencbilet.com internet adresine giren bağışçılar en az 200 TL bağışta bulunabiliyor. Yine destekten yararlanmak isteyen öğrenciler de aynı adresten başvuru yapabiliyor.

İlk bağışı Kılıçdaroğlu yaptı

Kampanyanın ilk bağışçısı olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bayram kavuşmaktır, kucaklaşmaktır. Şimdi mesafeleri değil, sevgiyi büyütme vaktidir. Gelin, bayramda evine gidemeyen öğrenci kalmasın." ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (1)
Madur 8 ay önce
Daha neler duyacaz yahu bu iktidar sayesinde patatesi ,soğanı ekmeği duyduk buda bence dünyada bir ilk milleti nerelere düşürdüler 19 senede
Yeni Sayımız