banner851

banner955

BELEDİYE DETAYLARI AÇIKLADI

Düzce Belediyesi, ilk kez 6 ay önce dillendirilen ‘Halk Ekmek’ kurulması çalışmalarında sona yaklaşıldığını duyurdu. İlk etapta 5 noktaya koyulmak için yapımına başlanan halk ekmek büfeleri de kamuoyuyla paylaşılırken ekmek fabrikası kurmak yerine fırıncılarla anlaşarak ekmeğin maliyetine satışa sunulacağı açıklandı

Ekonomi 25.03.2022, 12:09 26.03.2022, 18:45
4301

Düzce’de fırıncıların un, akaryakıt ve elektrikteki fiyat artışlarıyla katlanan maliyetleri ekmek zammını kaçınılmaz kılınca ekmeğe sonuncusu geçtiğimiz şubat ayında olmak üzere 2021 eylül ayından bu yanan yüzde 78,5 oranında zam yapılmıştı. 250 gramı 2 TL olan ekmek, 2 zamve 1 gramaj düşürmeyle 210 gramı 3 TL’ye yükselmişti.

Büfeler görücüye çıktı

Dar gelirli kesimlerin ucuza ekmek yemesinin temin edilebilmesi için halk ekmek kurulmasıyla ilgili ilk açıklamanın 21 Eylül’de yapıldığı Düzce Belediyesi’nden 6 ay sonra ‘Çalışmalarda sona gelindi’ açıklaması geldi. Düzce Belediye Meclisi’nden onayı alınan halk ekmek için Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘Düzce Belediyesi Halk Ekmek Satış Noktası’ büfelerinin yapımına başlandığı duyuruldu.

İlk etapta 5 noktada

Buna göre anlaşmalı fırınların ürettiği ekmekler maliyetine olmak üzere ilk etapta insanların yürüyerek kolayca ulaşabileceği ve otobüs duraklarına yakın yerlere 5 noktada satışa sunulacak. Talebe göre buna 5 nokta daha eklenecek. Eylül ayında 1.5 TL gibi bir fiyattan satılacağını duyurduğu halk ekmek için henüz fiyat da satışa başlama tarihi de belli değil.

Özlü: Sözümüzü tuttuk

Yapımına devam edilen büfelerin son halini inceleyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce’deki dar gelirli vatandaşlarımıza ucuz ekmek satmak için meclisimizde ‘Düzce Belediyesi Halk Ekmek’ kurulması kararını aldık. Temel gıda maddesi olan ekmeğimizi vatandaşlarımıza daha ucuza almaları için verdiğimiz sözü tuttuk. Belirlediğimiz 10 noktada satışlar bu satış noktaları üzerinden olacak. İlk etapta 5 ekmek ardından talebe göre bir 5 ekmek satış noktası daha yerleştirilecek” şeklinde konuştu.

Düzce’deki fırıncılarla çalışılacak

Başkan Özlü, “ Arkadaşlarımızla satış noktalarının yerlerini belirledik. Düzce Belediyesi Halk Ekmek Satış Noktalarında ekmekleri maliyetine satışa sunacağız. Ekmeği de Düzce’deki anlaşacağımız fırınlara ürettireceğiz. Böylelikle hem vatandaşımızı hem de fırıncılarımızı mağdur etmemiş olacağız. Düzce Belediyesi Halk Ekmek hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (8)
Metom 7 ay önce
Ramazana yetiştirin artık lafı bırakın
Sema 7 ay önce
Kim ne derse desin,başkan çalışıyor. Düzce'yi hak ettiği değere ancak Faruk Bey getirir.Düzce Büyükşehir olacak bu da kendisi gibi bir başkan ile mümkün.
Madur 7 ay önce
Bir an önce açın da bakalım o pideyi o fiattan satabileceklermi ne o 12 lira edermi şaka gibiler
kartal 7 ay önce
niye kuruluyor ki bunlar? yoksa uc(A)muyor muyuz akp ile?
yusuf 7 ay önce
Belediye yağ şeker fab kası açsın
Cash81 7 ay önce
Açamazlar goy goy yapıyorlar
Kemal Kaya 7 ay önce
Fabrika olmadan olmaz gene kandırmaca
Her mahalleye şart 7 ay önce
Her mahalleye kurulsun başkan artık herkes dar geçimli. Bir markete gir çık olmuş 200 tl hele Ççouk ihtiyaçlarını saymıyorum bile HER MAHALLEYE ŞART
17
kapalı