banner851

banner955

Belediye'nin SSK'ya 6 trilyon borcu var

Dün yapılan yeni belediye binasındaki ilk Belediye Meclis toplantısında ilk olarak Düzce Belediyesi'nin borçları konuşuldu.

Ekonomi 04.11.2008, 09:26
213
Belediye'nin SSK'ya 6 trilyon borcu var
banner1032

Düzce Belediyesi'nin yeni hizmet binasına geçmesinin ardından ilk kez yeni binada yapılan Belediye Meclisi'nde Belediye'nin borçları da konuşuldu. Başkanlığını Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in yaptığı toplantı da Başkan'a Meclis üyeleri tarafından borçlarla ilgili bir soru sorulunca Keleş'te borçlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Düzce Belediyesi'nin SSK'ya toplam 6 trilyon borcu olduğunu belirten Keleş, her belediyenin SSK borçları olduğunu söyleyerek, “Her belediye gibi bizimde SSK'ya borcumuz var. Toplam borcumuz ise 6 trilyon. Bu borcu ödemek için belediyenin gayrimenkullerini satışa çıkarmayı düşünüyoruz. Gayrimenkullerin satışıyla borçlarımızı kapatacağız. Ya da borçları kapatmak için bu gayrimenkulleri takas yoluyla SSK'ya devredeceğiz.” şeklinde konuştu.

Belediye'nin borçlarını kapatması için bulunun gayrimenkulleri arasında TOKİ Konutlarındaki 60 daire ile eski Halk Eğitim Merkezi'nin alanı da bulunuyor.

Yorumlar (0)
14
kapalı