banner851

banner955

BENZİNE İNDİRİM YOLDA

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorinde yapılan 92 kuruşluk indirim gece yarısından itibaren fiyatlara yansırken, son dönemde art arda gelen zam haberleriyle araç sahiplerinin keyfini kaçıran benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 50 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Ekonomi 26.07.2022, 09:57 27.07.2022, 10:26
3355
banner986

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

MOTORİNE İNDİRİM GELDİ, BENZİN İSE YOLDA

Motorinde yapılan 92 kuruşluk indirim gece yarısından itibaren fiyatlara yansıdı. Benzinde ise bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 50 kuruş indirim bekleniyor.

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

27 Temmuz Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak indirimle birlikte Düzce’de benzinin litre fiyatı 22 lira 23 kuruşa gerileyecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yorumlar (2)
DEĞİŞİM ZAMANI 3 hafta önce
50 KRŞ İNDİRİMEMİ SEVİNCEZ MAZOT 24 TL LT HAYLA DAHA BUNU ANLAMAYAN İNSALAR VAR Bİ ATASÖZÜ VAR KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR AYIYA DAYI DİCEN DİYE AMA BUNU ANLATAMASSIN
Düzceli Vatandaş 3 hafta önce
Çok indirim yaptınız 50 kuruş
31
açık