banner851

banner614

BESLANBEY'E 266 DÜKKÂN YAPILACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir merkezinde kalan; görüntü ve gürültü kirliliği oluşturan Küçük Sanayi Sitesinin kentin dışına taşınması için verdiği sözü yerine getiriyor. Beslanbey Mahallesi’ne yapılması planlanan Modern Sanayi Sitesinin 266 dükkân inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi için 4 Ekim tarihinde ihaleye çıkılacak.

banner619
Ekonomi 08.09.2021, 14:42 09.09.2021, 16:49
4748
BESLANBEY'E 266 DÜKKÂN YAPILACAK

Her fırsatta “Düzce’deki kronik sorunları tek tek çözeceğiz” söylemini dile getiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin kanayan yarası haline gelen bir sorunu daha çözüme kavuşturuyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı dönemindeki tecrübesi ve ikili ilişkilerini Belediye Başkanlığı görevi ile harmanlayan Başkan Özlü’nün, Ankara temasları meyvesini vermeye devam ediyor. Kültür Mahallesinde bulunan Eski Sanayi Sitesinin kaldırılması için geçtiğimiz yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında imzalanan protokol ve projelendirme çalışmalarının ardından ihale aşamasına gelindi. 

İHALE 4 EKİM’DE YAPILACAK

Kültür Mahallesi’nde D-100 Karayolunun kenarında bulunan 72 Bin metrekare üzerine kurulu, yaklaşık 50 yıllık bir tarihe sahip Küçük Sanayi Sitesinin kaldırılması ve modern bir sanayi sitesi inşa edilmesi için ihale düzenlenecek. Önüretimli Betonarme sistemiyle 266 adet dükkân inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi için yapılacak olan ihale,  4 Ekim 2021 tarihinde saat 14.00’te Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) toplantı salonunda gerçekleşecek. 

“BU YOLA ŞEHRİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇIKTIK”

Düzce’de büyük bir gelişim ve dönüşüm yaşandığını kaydeden Başkan Özlü; “Kültür mahallesinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi zamanla şehrin içinde kaldı ve çarpık bir yapı oluşturdu. Konut ve işyerlerinin iç içe geçti. Sanayi sitesi D-100 Karayolu kenarında bulunması nedeniyle de görüntü kirliliği de oluşturarak şehrimizden gelip geçen insanlar için kötü bir imaja neden oluyordu. Vatandaşlarımızla istişare ederek verdiğimiz sözü yerine getirmek amacıyla, geçtiğimiz yıl Sanayi sitesinin kaldırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde protokol imzalamıştık. Yaptığımız girişimler ve projelendirme çalışmalarının ardından ihale aşamasına gelindi. Artık bu sorun tarihe gömülüyor. Hem eski sanayi çarşısı ıslah edilecek hem de modern bir sanayi sitesi kurulacak. Tüm Düzceli vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Beslanbey Mahallesinde yapılacak olan Modern Sanayi Sitesinin ardından Eski Sanayi bu alana taşınacak. Kültür Mahallesinde bulunan mevcut sanayi sitesinin yerine ise Kentsel Dönüşüm Projesi uygulanacak.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Ali 1 hafta önce
bunu yapamazlar aha da buraya yazıyorum..
Traveller 2 hafta önce
Yerine toki değil, kesinlikle şehir parkı yapılmalı.
Şampiyon 2 hafta önce
20 senedir ak parti yönetiyor düzcemizi ; sorarmısınız cengaverlere bu kronik leşmiş sorunlar 20 senedir neden var acaba bitik alt yapı , zehirli hava , kent estetiğinden uzak merkez
266 yetetersiz olur 2 hafta önce
Hadi hayırlısı inşAllah, ancak 266 dükkan Düzce için çok az değilmi, gelecek açısından ileriye dönük daha fazla olması gerekir
vatandaş 2 hafta önce
daire yapıp trilyona satacaklar kentsel dönüşüm adı altında park yapın baride yeşillik olsun inşaat doydu düzce
Esnaf 2 hafta önce
Başkan bu işi başlarsın beslanbey merasında eşek gibi anırırım
Esnaf 2 hafta önce
Mülk sahiplerinle anlaşmadan bu işler zor!!!